Salı, 10 Ekim 2017 12:11

Dokuzkavaklarspor’a karşı deplasmanda galip gelen Tavas Birlikspor’un genç çalıştırıcısı Osman Kıraç Denizli Futbol’a açıklamalarda bulundu.

 

Güzel bir seri yakaladıklarını belirten Kıraç, ”Ligin 3. haftasında kendi evimiz de Dokuzkavaklarspor’ a karşı 4-1lik skorla galip gelerek hanenize 3 puanı yazdırdık. Genç, dinamik bir rakiple karşı karşıya geldik. Maça biraz tutuk başlasak da ilk organize atağımızda Samet’le öne geçtik. Rakibe göre daha tecrübeli ve yetenekli oyuncu grubuna sahip olmanın avantajını kullandık. Ama buna rağmen çok gereksiz pas hataları yaparak oyun tempomuzu bir üstüne çıkamadık. Devreye 2-0’lık galibiyetle girdik.” şeklinde konuştu.

 

2. Devrenin iki bölümde incelenmesi gerektiğinin altını çizen Kıraç,“3. golü buluncaya kadar olan oyun bölümü daha istekli ve mücadele içinde geçti. Toplu oyunda istediğimiz oyunu daha iyi yapmaya başladık. 3 golü de bulmamızla oyunu koparmış olduk. 3.golden sonra yaptığımız değişikliklerle ve skorun verdiği rahatlıkla da oyun tempomuz ister istemez düştü. Rahatlığın verdiği etkiyle kalemizde bize yakışmayacak şekilde golü yedik. Maçı 4-1 kazanmasını bildik. Galibiyet serisine devam ediyoruz. İnşallah lig sonuna kadarda devam edeceğiz. Biz her maçı ayrı bir final olarak görüyoruz. Maç maç hareket etmek zorundayız. Rakibin oyun stratejisinin yanında kendi oyunumuzda neleri daha iyi geliştirebiliriz buna bakıyoruz. Her maç üstüne koyarak ilerliyoruz. Takımımızın oyun şablonu iyice oturduktan sonra daha farklı bir takım kimliğine bürünmek istiyoruz. Doğrunun üstünde doğru vardır. En doğrusu, en güzeli oluncaya kadar antrenmanlarımızda bunu gerçekleştirmek için çalışacağız. Ne yaptığını bilen ayakları yere basan takım taktiğine ve disipline bağlı kalmalıyız. Bu maçla ilgili eksiklerimizi ve artılarımızı tespit ederek bir sonraki karşılaşmaya yönelik çalışmalarımızı yapacağız. Oyuncularımı mücadelelerinden ve galibiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum.  Rakibimizi de bundan sonraki karşılaşmalarında başarılar diliyoruz. Tribünleri doldurarak bize yanımızda olduklarını hissettiren taraftarlarımızı canı gönülden kutluyoruz.” dedi.

 

Haber: Eren Erdoğan..

 

 Bu sayfa toplam 453 defa görüntülendi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodunu okuyamıyorsanız tıklayın