ÖZEL “TFF ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMIYOR”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Bölgesel Amatör Lig maçlarının TTF tarafından 17 Nisan’da başlayacağını açıklamasının ardından, covid 19 salgınında meydana gelen artış nedeniyle iptal edilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Serinhisarspor Kulüp Başkanı Ayhan Özel TFF’nin üzerine düşen görevleri yapmadığını ve bütün sorumlulukları kulüplere bıraktığını belirterek bu tür işlemlerin amatör spor yöneticilerini spordan soğuttuğunu söyledi.

Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan Serinhisarspor Kulüp Başkanı Ayhan Özel “TFF takımlara hiç destek olmuyor risk almıyor. Her türlü sorumluluğu bizlere takımlara yüklüyor. Takımlardan futbolcu aktarma bedeli gibi ücretler alınıyor. Ancak desteğe gelince ortada bir şey yok. Biz TFF’den bu zor günlerimizde destek beklerdik. En azından test ücretleri gibi konularda profesyonel takımların temeli olan bizim gibi amatör takımlara destek olmasını isterdik. Ancak hiçbir geliri olmayan sadece gideri olan Bölgesel Amatör Lig takımlarına olduğu gibi diğer amatör takımlara hiçbir destek yapılmamaktadır. Buda bizim gibi amatör sporu seven, spor ve sporcunun yanında olan yöneticileri spordan soğutmaktadır. Böyle giderse amatör de görev alacak, bu işi sadece amatör ruhla yapan yönetici kalmayacak. Biz Serinhisarspor olarak bu şartlarda her türlü sorumluluğun kulüplere yüklendiği bir ortamda BAL maçlarının oynanmasına karşıyız. Çünkü insan hayatından daha önemli ve değerli bir şey yoktur. Ancak TFF bizim sorunlarımızı paylaşır ve covid testi, seyahat konaklama giderleri konusunda destek olursa liglerin oynanması gerektiğini düşünüyoruz”dedi.
Yaklaşık bir yıldan fazladır amatör liglerin oynanmadığını vurgulayan Başkan Özel bu nedenle takımın kadrosunu oluştururken Denizlili futbolcuları tercih ettiklerini belirterek “Ancak belirlediğimiz oyuncuları istediğimiz kulüpler bize çeşitli zorluklar çıkardılar. Yüksek meblağlarda transfer ücreti istediler. Bu şekilde hem bizlerin maddi yükünü artırdılar hem de kendilerini gösterip daha üst liglere adım atabilecek yetenekli futbolcuların önünü kesmiş oldular”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın