BAŞKAN ŞENEL “YÖNETİM OLARAK KARAR VERECEĞİZ ANCAK”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

TFF tarafından, 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1’inci haftasında başlatılacağı ve katılmak isteyen kulüplerin 21 Mayıs 2021 tarihine kadar dilekçe vermesi gerektiğini açıklamasının ardından Bağbaşı Zeytinköyspor Kulüp Başkanı Kenan Şenel lige katılmayı düşünmediklerini söyledi.

Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan Başkan Şenel TFF’nin üzerine düşen görevleri yerine getirmediğini, maçların hangi şartlarda nasıl oynanacağı konusunda belirsizlik olduğunu belirterek “21 Mayıs tarihine kadar karar verme süreci var. Yönetim olarak toplanıp karar vereceğiz. Ancak şu anda katılmamanın daha uygun olacağını değerlendiriyorum.
Bu sezon lige katılmadan hakkımızı 2021-2022 sezonunda kullanmak istiyoruz. Katılırsak maliyetler çok olacak. İç sahada gözlemci dahil olmak üzere yaklaşık 40 kişiye, iç sahada da en az 26 kişiye test yaptırılacak. Bunun maliyetinin altından nasıl kalkacağız. Bunu karşılayacak kaç takım çıkar. Karşılayacak olanlar belediye takımları, kurum takımları. Katılırsa ancak bu tür takımlar katılır. Normal şartlarda diğer takımların bu ekonomik gücün altından kalkması çok zor. Zaten ben yeterince katılım olacağını düşünmüyorum”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın