KULÜPLERE MALZEME DESTEĞİ

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Pamukkale Belediyesi, Amatör Spor Haftası’nda ilçede bulunan amatör futbol kulüplerine malzeme yardımında bulundu. Pamukkale Belediyesi, spor konusunda önemli çalışmalarına devam ediyor. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Pamukkale Belediyesi, 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası’nda amatör futbol kulüplerine önemli destek sağladı. Pamukkale ilçe genelinde faaliyetlerini sürdüren 29 amatör spor kulübüne forma, şort, tozluk, tekmelik, antrenman topu, çanta ve antrenman malzemelerinin yanında antrenörlere spor malzemeleri dağıtıldı. Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Spor Kompleksi’nde düzenlenen törene Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ev sahipliği yaparken, törene Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya ve spor kulübü temsilcileri katıldı.

 

Törende konuşan Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, “Amatör spor haftamızı dün kortej yürüyüşü ve ardından sportif etkinlikler ile başlatmıştık. Şimdi de sezon başlamadan sizlerin ihtiyaçlarını düşünen Pamukkale Belediyesi’nin bir etkinliğindeyiz. Her zaman yanımızda olan ve hiçbir zaman desteğini esirgemeyen her zaman amatörlerin, sporcuların yanında olan Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum.  ” dedi. Yerel yönetimlerin spora verdiği desteğin önemli olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Eskiden toprak sahalarda, zor şartlarda spor yapmaya çalışırdık. Şimdi kulüplerimize çok güzel tesisler yapıldı, imkanlar yaratıldı. Belediyelerimiz, devletimiz, bakanlarımız, STK’lar yardımcı oluyorlar. Sayın başkanımızın dediği gibi bu yıl birçok saha, gençlik merkezleri yapılmış olacak. ” diye konuştu. Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise Denizli’de katıldığı ilk törenin sporla ilgili olmasından mutlu olduğunu belirterek “ Yerel yönetimlerin, merkezi idare ile birlikte sporun içerisinde olması, katkıda bulunması sevindirici. Spor kulüplerimizin ve sporcu arkadaşlarımızın da bu maddi, manevi destekleri güzel dereceler ile taçlandıracaklarına inanıyorum, başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Pamukkale ilçesinde bulunan 29 amatör futbol kulübünün temsilcilerine spor malzemeleri teslim edildi.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın