SEVİL“İLK YARI İSTEDİĞİMİZ OYUNU OYNAYAMADIK”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli Süper Amatör Ligi B Grubunda, 2021-2022 sezonunun ilk yarısını tüm maçlarını kazanarak 21 puanla lider olarak tamamlayan Kale Belediyespor ligin ikinci yarısına da aynı ciddiyetle hazırlanıyor. Teknik Sorumlu Mehmet Ali Sevil play off maçlarının zorlu geçeceğine dikkat çekerek; "Daha iyi olmak zorundayız" dedi.

Ligin ilk yarısını Denizli Futbol’a değerlendiren yeşil beyazlı takımın başarılı çalıştırıcısı Mehmet Ali Sevil, bir buçuk iki yıllık salgın sürecinin ardından sezon başını sıkıntılı geçirdiklerine dikkat çekerek “Oyuncularda adale ve kasık ağrıları fazlacaydı. Bu nedenle oyunsal anlamda istediğimiz seviyeye çıkamadık. Buda hem geçen yıldan kalan hem de futbolcuların iki yıl ara vermeleri nedeniyle fazla yüklenmememiz, yükle dozunu azaltmamız tabi ki tempomuzu da düşürdüğü için oyunu hiçbir zaman iki taraflı oynayamadık.
Oyunsal anlamda hiçbir zaman istediğimiz seviyeye çıkamadık. Ama tabi ki kaliteli oyuncu grubuna sahibiz. Takımı bu yıl kısıtlı imkanlarla kurduk. Malum Denizli’deki futbol camiasının durumundan dolayı”dedi.

Ligi lider olarak tamamladıklarını ve genel anlamda iyi bir performans sergilediklerini dile getiren Sevil “Ama yinede kendi adımıza iyi bir ilk yarı geçirdik diyebilirim. Galibiyet açısından, takım birlikteliği açısından istediklerimizi yapamadık ama en azından yapmaya çalıştık. Bu nedenle iyi bir ilk yarı geçirdiğimize inanıyorum. İnşallah ikinci özellikle şu devre arasında biraz tempoyu artırırız. Çünkü artık futbolcular belirli bir seviyeye geldiği için o boşluk dönemindeki problemleri de atlattık. Sakatlıkları da minimize ettik. İyice azalttık. O yüzden artık ikinci yarı hem yükleme dozajını artırdığımız için tempomuz da artacak oyunu iki taraflı oynayabileceğiz. Daha tempolu oynayabileceğiz.

“Daha İyi Olmak Zorundayız”
Oyunu ön tarafa yıktıktan sonra ön tarafta daha hareketli olabileceğiz. Tabi oyunsal anlamda da bu bizi daha yukarıya taşıyacaktır. Play off’larda geliyor, çünkü orası çetin ve daha zorlu geçecek. Ona hazırlık anlamında devre arasını çok iyi geçirmemiz gerekiyor. Umarım sakatlıksız iyi bir devre arası geçirip ikinci yarıda aynı galibiyet serisine devam eder ve gruptan çıkar ve play off’ta da istediğimizi başarmak istiyoruz”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın