SERİNHİSAR - ÇİVRİL MAÇI 45'TE TATİL EDİLDİ

Süper Amatör Lig’in 20.haftasında sahasında Yeşil Çivril Belediyespor’u konuk eden lider Serinhisarspor, maçın 45.dakikasına 5-0 üstün girdi. Konuk ekip Yeşil Çivril Belediyespor’un 45.dakikada sahadan çekilmesiyle maçın hakemi tarafından maç tatil edildi.

Serinhisar’ın gollerini Djiehoua(2), Yasin Memiş, Yasin Ayaklı ve Barış Gezen kaydetti. Serinhisar’ın Fildişi Sahili uyruklu oyuncusu Djiehoua, attığı golleri doğum günü olan annesine armağan etti.

Olaylı maçın ardından Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan Serinhisarspor’un teknik sorumlusu İbrahim Aktürk, amatör futbolu için üzücü bir olayın yaşandığını belirtti. Rakibin sahadan çekilmesinin maçın önüne geçtiğini belirten Aktürk, “Maça iyi başladık ve maçın oynandığı süre boyunca 5 tane gol bulduk. Maç devam etseydi daha farklı kazanabilirdik veya rakip takım farkı kapatabilirdi ama onlar sahadan çekilmeyi tercih ettiler. Bu amatör futbolu için üzüntü verici bir durum. Serinhisar’a kadar 100km yol geliyorsunuz ve maçın yarısında sahadan çekiliyorsunuz. Denizli amatöründe bu şekilde yol kat etmemiz gerçekten zor. Takımlarımızın daha bilinçli hareket etmesi gerekiyor. Maç tatil edildi. Bizim lehimize bir karar çıkacağı muhtemeldir. Oyuncularımı kutluyorum. Kazandığımız için mutluyuz. Şampiyonluğa bir adım daha yaklaştık.” diye konuştu.
Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın