ŞAMPİYON KUPASINA KAVUŞTU

Denizli Süper Amatör Lig şampiyonu Serinhisarspor, bugün oynanan Yağmur İzolasyon Akhanspor müsabakasından sonra şampiyonluk kupasını kucakladı.

Maça yedek ağırlıklı bir kadroyla başlayan şampiyon Serinihisarspor, ilk yarıda rakibi Akhanspor karşısında zor dakikalar yaşadı. Serinhisarspor, şampiyonluğu garantilemiş olmanın verdiği rahatlıkla oyun disiplininden çok uzak bir futbol sergiledi ve kalesinde ciddi pozisyonlar verdi. Tecrübeli kaleci Gökhan Ünlü’nün yıldızlaştığı maçta Serinhisarspor ilk yarıda kalesini gole kapatmasını bildi.

İkinci yarıda takım kaptanı Fatih Yiğen ve Djiehoua’nın oyuna girmesiyle daha istekli oynamaya çalışan Serinhisarspor, kaptan Fatih’in ayağından 2 gol buldu. Oyuna girdiği ilk dakikada golü kaydeden Fatih Yiğen bu haftada farkını gösterdi. Akhanspor’un tek sayısını ise maçın etkili isimlerinden Süleyman Kavuncu kaydetti. Müsabaka 2-1 Serinhisarspor üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın son bölümlerine doğru Serinhisarspor Başkanı Şükrü Averi ile Akhanspor Başkanı İbrahim Eroğul arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. İddialara göre tribünde kesici aletlerle Serinhisarspor taraftarını tehdit eden bir grup Akhanspor taraftarı olduğunu öğrenen Şükrü Averi, İbrahim Eroğul’a tepki gösterdi. Kısa süreli sözlü münakaşa, araya giren yöneticiler tarafından yatıştırıldı.

Maçın bitiş düdüğü ile birlikte kupasına kavuşan Serinhisarspor’a Denizli Futbol ailesi olarak Bölgesel Amatör Lig’de başarılar diliyoruz.Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın