ASKF'DEN AVERİ'YE CEVAP !

Geçtiğimiz hafta sonu Denizli Atatürk Stadyumu’nda oynanan Play-Out karşılaşması öncesinde yaşanan protokol tribünü krizinin yankıları sürüyor.

Hatırlanacağı üzere Serinhisarspor Başkanı Şükrü Averi Play-Out, mücadelesinde protokol tribününe alınmamış bu olaya olan tepkisini de sosyal medya üzerinden yaptığı “Çal-Tavas play-off maçı sırf protokol tribününde oturmak için play-off oynamak isterdim.” paylaşımıyla dile getirmişti.

ASKF’den Serinhisarspor Başkanı Şükrü Averi’ye cevap gecikmedi. Yaşanan tribün kriziyle ilgili bir açıklama yayınlayan ASKF’nin paylaşımı şu şekilde:

“Bazı kulüp başkanlarımız, yöneticilerimiz ve spor kamuoyunda hafta sonu Atatürk Stadı’nda oynanan Çal Belediyespor - Tavas Birlikspor Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-out maçında protokol tribününde yer almadıkları için özellikle sosyal medyada suçlayıcı açıklamalar yapmaktadır.

Müsabaka için tribün düzeni 11.04.2018 tarihinde Federasyon Başkanımız, Futbol İl Temsilcimiz, Emniyet Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcilerimiz, TÜFAD Denizli Şube Başkanlığı, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Denizli Şube Başkanlığı ve Müsabaka Sorumlusu Kulüp Başkanlarımızın katılımıyla federasyon binamızda gerçekleşen teknik toplantıda belirlenmiştir.

Alınan karar gereği 84 kişilik protokol tribününden müsabakada yer alan takımlarına ilçe protokolü de dahil 20’şer kişilik yer ayrılmıştır. Kalan 44 kişilik yerin 15’i federasyon yönetim kurulu, 25’i il protokolü ve 4 tanesi ise emniyet tedbirleri için Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilmiştir. Kulüp başkanlarımız ve taban birliklerimiz için VİP 2 tribünü açılmıştır. Daha sonra gelen talep üzerine emniyet tedbirleri için boş bırakılan Gold Tribünü de kulüp başkanları ve yöneticilerimize tahsis edilmiştir. Belirtilen huşularla ilgili olarak 12 Nisan 2018 tarihinde resmi internet sitemizden duyuru yapılmıştır.

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu üyesi olan 120 kulübün hiç birisine ayrım gözetmeksizin hizmet veren, işini sevgi ve saygı çerçevesinde yürüten bir kurumdur. Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme ve Gençler Ligi’nde mücadele eden tüm takımlarımızın başkanları ve yöneticileri bu büyük ailenin bir fertleridir. Bu kişilerin hiç biri diğerinden fazla değerli olmayacağı gibi, hiç birisi de daha az değerli değildir. Federasyonumuz bu konuda ayrım gözetmeksizin hizmet vermektedir.

Her fırsatta federasyonumuzu ve yönetim kurulumuzu eleştirme çabası güden bu kişiler kamuoyunu yanlış bilgilerle farklı düşünceler içerisine yönlendirmek istemektedir. Kamuoyunun bu gibi asılsız yazı ve paylaşımlara itibar etmemesini ve bu kişilerin iyi niyetlerinin takdirini rica ederiz. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.”

“DENİZLİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU”


Yorumlar  

0 #2 Futbolu bilen adam 18-04-2018 13:19
Sayın Şükrü averi densiz dediğiniz kişiler kimdir lütfen açıklayın ?
Alıntı
+6 #1 Şükrü averi 17-04-2018 20:17
Biz şimdiye kadar askf yönetimini eleştirmedik şahsım adına konuşuyorum biz maça gelirkende protokol denen yere oturmak içinde gelmedim sadece ACIPAYAM yönetiçisi abim oraya oturalım diye tutu götürdü ama bize sizin yeriniz orası dediler geldik oturduk ama sizin belirttiğiniz gibi sayılar içerisinde olmayan birileri bize bakıp biz burdayız onlar orda gibi imalı bakıp konuşması mevcut arkadaşla beni üzdü aynı zamanda beni oraya götüren arkadaş istifa etsede sizin yönetimimizdeydi biz yer makam peşinde değiliz sadece biz serzeniş de bulunmadık biz sizleri yardımcı olmak İÇİN elimizden geleni yaptık sayın başkan etrafındaki bir kaç densize baksın biz saygıyı ismizden alırız makamımızdan degil
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın