SERİNHİSARSPOR: 3 - ACIPAYAM BELEDİYESPOR: 4

2018-2019 sezonu öncesinde hazırlıklarını son sürat sürdüren Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Serinhisarspor ve Süper Amatör Lig takımlarımızdan Acıpayam Belediyespor Serinhisar İlçe sahasında eksiklerini ve artılarını görmek üzere karşı karşıya geldi.

Mücadeleyi Acıpayam Belediyespor 4-3 kazandı. Acıpayam Belediyespor’a galibiyeti getiren goller İbrahim Bayram(2), Raşit İlçebaylık ve İbrahim Türk’ten gelirken, Serinhisarspor’un gollerini ise Mustafa Tarhan(2) ve Doğukan Güngör kaydetti.

 

Maçın öncesinde Serinhisarspor teknik sorumlusu Mustafa Ali Gözlükaya ve Acıpayam Belediyespor teknik sorumlusu Özkan Ceylan takımlarının son durumlarıyla ilgili Denizli Futbol’a açıklamalarda bulundular.

Yeni sezon hazırlıklarını Şirinköy sahasında gerçekleştirdiklerini belirten Mustafa Ali Gözlükaya, “Yeni sezon hazırlıklarımız sürüyor. Süper Amatörden yeni çıkmış bir ekip olarak bazı eksiklerimiz bulunuyor. Bu eksikleri yönetimimizle görüşerek gidermeye çalışıyoruz. Sağ olsunlar onlarda maddi manevi her türlü desteği bize sağlıyorlar.” dedi.

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecekleri grupla ilgili görüşleri sorulan Gözlükaya, “BAL liginde gerçekten çok büyük transferler yapılıyor ve çok paralar harcanıyor. Her sezon başı 6-7 tane takım kafaya oynamak için kadro oluşturuyor. Çok erken yarışın dışında kalan takımlar olabiliyor. Para tabi ki önemli ancak mevzu büyük paralar harcamak değil. Önemli olan takım olabilmek ancak o takımında bir kalitesi olması gerekiyor. Bu kaliteye sahip olan bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. Bu yarışın içinde bizde olacağız. “ diye konuştu.

Gözlükaya’nın ardından açıklamalarda bulunan Acıpayam Belediyespor’un teknik sorumlusu Özkan Ceylan, “Yeni sezon hazırlıklarımızı Acıpayam’da sürdürüyoruz. Takımın son durumundan gayet memnunum. Bugün 4 tane hafif sakatlığı bulunan oyuncumuz var. Zemin sert olduğu için riske etmek istemiyoruz. Başka herhangi bir problemimiz bulunmuyor.“ dedi.

Geçtiğimiz sezonda beklentilerin altında bir Süper Amatör Lig olduğunu ve yeni sezonda daha kaliteli bir lig beklediğini belirten Özkan Ceylan, “Yeni sezonda henüz çekileceğini belirten bir takım olmadı. Baktığınız zaman kaliteli kadrolar oluşturan takımlar var. Güzel bir sezonun bizleri beklediğini düşünüyorum. Bizde kaliteli bir kadro kurduk. Acıpayam Belediyespor’u önümüzdeki sezon Bal ligine taşımak için elimizden geleni yapacağız. Bunu yapabilecek güçteyiz.” diye konuştu.Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın