KUDRET IŞTIN, "DİĞER TAKIMLARIN TAM TERSİ BİR POLİTİKA İZLİYORUZ"

Yeşilköyspor altyapı koordinatörü Kudret Iştın, Yeşilköyspor’un yeni sezon yapılanmasını ve takım içindeki oluşumu Denizli Futbol’a değerlendirdi.

Geçen sezon genç oyuncularla mücadele ettikleri Süper Amatör Lig’de iyi bir sezon geçirdiklerini belirten Kudret Iştın, “Aramızdan ayrılan arkadaşlarımız oldu. İkrar Kangallı, Harun Palabıyık, Fatih Öngül, Halil Karakılınç, Mehmet Özcan, Kutay Eravcı ve Emrah Kesikbaş yeni sezonda bizimle olmayacaklar. Yeni sezonda takımımız Ali Karaçay’a emanet olacak. Ali hocamızın yardımcılığını ise Yunus Emre Tancan yapacak.” dedi.

Genç ve yetenekli futbolcuları bünyelerine kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Iştın, “Ahmet Çallı, Kadir Bozkaya, Murat Acar, Şükrü Aynaoğlu şimdilik aramıza katılan isimler.” dedi.  

Diğer takımların tam tersi bir politika izlediklerini belirten Kudret Iştın, “Amatör liglerdeki takımlarımız çok büyük yanlışlar yapıyorlar. Önceki dönemlere bakıyorsun, ben 16 yaşımda amatör maçlarda mücadele ediyordum. Şimdi ise kulüplerimiz 40 yaşındaki futbolculara afaki paralar vererek takımlarında oynatıyor. Onların aralarına bir iki tane genç futbolcu atarlarsa atıyorlar. Tabi bunda genç futbolcu adaylarımızın kendilerini iyi geliştirmemelerinin ve yöneticilerimizin direk başarılı endeksli olmasının etkisi çok büyük. Biz tam ters bir politika izleyerek, genç futbolcularımızın arasına iki üç tane tecrübeli futbolcu koymayı düşünüyoruz. Sezon içinde takımı toparlayacak, ağabeylik yapacak tecrübeli isimlere ihtiyaç duyuluyor. Geçen sezonda olduğu gibi bu sezonda da genç oyuncularımızla mücadele ederek, hem lige renk katmak istiyoruz, hem de genç futbolcularımıza bu tecrübeyi kazandırıp, ilerleyen yaşlarında daha iyi yerlerde olmalarını hedefliyoruz.” diye konuştu.


Yorumlar  

+4 #1 LÜTFEN 06-09-2018 16:48
Anlamış değilim. Nedense Belediye desteği olmayan ve parası olmayan takımlar, biz gençlerle mücadele edeceğiz, lige renk katacağız vs.... Bu işleri bırakın.Sizinde 400-500 milyar bütceniz olsa hedef Bal ligi olurdu. Sadece Yeşilköyspor'u kastetmiyorum ama, 20-22-24 yaşındaki futbolcular yaşlı mı?? Süper Amatör ligi U17-19 Ligine çevirdiniz resmen. Her sezon kalite azalıyor farkında mısınız?
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın