ACIPAYAM 90'DA HAYAT BULDU

Süper Amatör Lig’in 1.hafta mücadelesinde Kalınkkozspor ile Acıpayam Belediyespor Şirinköy sahasında karşı karşıya geldi.

Mücadeleyi konuk ekip Acıpayam Belediyespor 90.dakikada bulduğu golle 2-1 kazanmasını bildi.

Maça etkili başlayan Acıpayam ekibi ilk yarım saatlik süreçte üstün bir futbol ortaya koydu. Bu bölümdeki üstün futbolunu birde golle süsleyen mor şeytanlar, maçın 20.dakikasında Ulaş Yalçın’ın ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçti. Golden sonrada ataklarını sürdüren Acıpayam Belediyespor, son vuruşlarda etkisiz kaldı.

İlk yarım saatlik süreçten sonra oyuna ortak olan Kalınkozspor, Acıpayam kalesinde tehlikeli pozisyonlar üretti. İlk yarının son dakikalarına doğru ataklarını sıklaştıran Kalınkozspor, beraberlik golünü İkrar Kangallı’nın ayağından buldu. Ceza alanının sağ çaprazında topla buluşan İkrar’ın klas vuruşu savunmaya da çarparak yükseklik yazandı ve ağlarla buluştu.(1-1) Bu gol ilk yarının da skorunu belirledi.

İkinci yarının başlama düdüğü ile birlikte bambaşka bir Kalınkozspor sahneye çıktı. Şampiyonluk hedefiyle sezona başlayan Acıpayam ekibine zor anlar yaşatan Kalınkozspor, yüksek mücadelesini golle süsleyemedi.

Maçın son bölümlerinde vites yükselten Acıpayam Belediyespor, 90.dakikada oyuna sonradan dahil olan Muhammed Bülbül’ün ayağından galibiyet golünü buldu. Savunmadan şişirilen topa yükselen Ulaş, müsait pozisyondaki Muhammed’in önüne indirdi. Kaleyi karşısına alan Muhammed, düzgün bir vuruş çıkartarak takımına galibiyeti getiren isim oldu. (2-1)

Maçın uzatma bölümlerinde Kalınkozspor’un bir topu direkten döndü.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın