BOMBA GİBİ GELİYORLAR!

Denizli futboluna yıllarca hizmet eden tecrübeli isimler Alper Telli, Kadir Söylemez ve Aydın Gencer Denizli futboluna yeni ve taze  bir nefes getiriyorlar. Geçtiğimiz yıla kadar aktif futbol yaşantılarına devam eden tecrübeli futbol adamları, yeşil sahalardan kopamadılar ve Denizli futbolunun içinde bulunduğu kısır döngüyü kırmak için kolları sıvadılar. Ekip olarak takımlar ile görüşmeler yapan muhteşem üçlü, ekip kalitelerine uygun, hedefleri ve projeleri olan, vizyon sahibi yöneticilere sahip kulüplerle çalışmak istediklerini dile getirdiler.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kadir söylemez, “Akkonakspor’da futbola başladım ve Spor toto 1.Lig dahil olmak üzere tam olarak 20 sene aktif futbol oynadım. 17 ayrı takımda forma giydim. Ekip arkadaşlarımın da futbol kariyerlerini göz önüne aldığımızda hepimiz tecrübe ve birikim konusunda gerekenin oldukça üstündeyiz. Edindiğimiz bu tecrübeleri artık kendi mantalitemizle beraber bir takıma yansıtmak istiyoruz. Bunun için bu ekibi kurduk. Şimdi çalışma zamanımız geldi. Hedefimiz kısa süre içinde kendimizi antrenör olarak da kanıtlayıp, şehrimizin en büyük markası olan Denizlispor’da görev yapmaktır.’’ dedi.

 

“SAHANIN İÇİNDE OLMALIYIM”

Menajerlik deneyimi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Söylemez, “Benim sahanın içinde olmam gerekiyor.” dedi. Söylemez,  sözlerine şöyle devam etti. “Ülkemizde menajerlik sistemi çok farklı işliyor. Bu tarz işler benim futbol mantığıma uymuyor. Artık sahanın içinde olup, kendi futbol sitilimizi ve karakterimizi sahaya yansıtmak istiyoruz.” dedi. 

 

 

“ELBET BİR GÜN”

Kendilerine gelen tekliflerin içinde projelerine uygun bir takım olmadığının altını çizen Alper Telli, “Doğru bir çıkış noktası olmak zorunda.” dedi. Telli, “İlimizde ki Süper Amatör Lig takımlarından teklifler aldık. Ama biz hedefi olan, kısa vadeli sonuçlarla kendini kandırmayan, profesyonel ligi hedefleyen yada profesyonel liglerde boy gösteren takımlarda çalışmak istiyoruz. İnşallah bu doğrultuda bir takım çıkarsa, ilk adımı atacağız.” dedi.

 

 

“EGOLARIMIZ VE TEK ADAM TAKINTIMIZ YOK”

Sözlerine şu şekilde devam eden Alper Telli,  “Yıllardır tanıdığım, kişiliğine, azmine ve iş disiplinine güvendiğim insanlarla bu yola çıktım ve hiç birimizin takım başarısından başka bir kaygısı yok. Takım içi diyalogları, krizleri ve antrenmansal verimliliği çok iyi yönetebilecek farklı yeteneklere sahip renkli bir ekibiz ve bizde egolar çoktan çöpe atılmış durumda. Yani bizde tek adam yok. Azimli ve hedefi olan çok adam var! Buda bizi farklı kılıyor.” diye konuştu.

 

 

“YENİ YÜZLER VE FUTBOLUN İÇİNDEN İNSANLAR GEREKİYOR”

Denizli’de futbolun her gecen sene geriye gittiğini dile getiren tecrübeli kaleci antrenörü Aydın Gencer, “Biz aynı gemideyiz. Sadece alt yapılarda değil her kategoride geriye gidiyoruz. Denizlispor’un içinde bulunduğu durum bunu açık olarak gösteriyor. Böyle kaliteli insanlarla bir ekip olmak istememizin sebebi, ilimizin içinde bulunduğu kısır döngüden artık çıkması gerektiğini düşünmemizdir. Bizim gibi büyük tecrübelere sahip futbol adamları artık elini taşın altına koymalı. Benim farklı ekiplerde ve liglerde çalışma fırsatım oldu. Alper ve Kadir kardeşlerimin de Denizli’de veya farklı il ve takımlarda eksik olan antrenör kalitesini gidermeye çok büyük katkıları olacaktır. Bu ekibe inanıyorum.” dedi.Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın