CAHİT ARIM,''LİGE RENK KATIYORUZ''

Dokuzkavaklarspor Teknik Direktörü Cahit Arım, Denizli Futbolunun içinde bulunduğu durumu İbrahim Güler'e değerlendirdi. 

Dokuzkavaklarspor'un ligde çizdiği inişli çıkışlı grafiği değerlendiren Arım,''Keyif veren futbol oynuyoruz. Bu bize yeter'' dedi. Arım,''Bazı maçlarda skora direk etki edip 3 puan alıyoruz. Fakat bazen ön tarafta işler istediğimiz gibi gitmiyor. Ama oynadığımız her maçtan keyif alıyor ve izleyenlere futbol kalitesi yüksek seyir zevki olan maçlar izlettiğimizi düşünüyorum. Dokuzkavaklarspor olarak üst yapılara ne kadar çok oyuncu verirsek bizim için o kadar başarıdır. İçinde bulunduğumuz sistemde bizim gibi takımların  belediye desteği olmadan rakipleri ile mücadele etmesi çok zor. Antrenman sahası sıkıntısı yüzünden haftada 2 gün idman yapıyoruz. Futbolcularımızı motive etmekte zorlanıyoruz. Yaptığımız işi tamamen amatör ruh ile yapıyoruz. Dokuzkavaklarspor'da Mustafa Doğan diye bir gerçek var. Hem başkan hem mazemeci hemde taraftar gibi sağolsun her derdimize koşuyor. Bu çocuklar spor yapabiliyorsa bunda Mustafa Doğan'ın bunda büyük payı vardır'' dedi. 

BAZI TAKIMLARIN DESTEKLENMESİ GEREKİYOR 
Denizli'de futbolda ileri gelenlerin alt yapılar için ayrı projeleri olması gerektiğini dile getiren Arım,''Telekomspor, Merkezspor, Dokuzkavaklarspor, Akkonaksppor, Denizli Gücü gibi takımların desteklenmesi gerekiyor'' dedi. Arım sözlerine şöyle devam etti. ''Alt yapılarda ciddi eğitim veren takımların maddi ve manevi olarak desteklenmesi gerekiyor. Bu takımlarında yetiştirdiği futbolcuları şehrimizin takımlarına vermeleri gerekiyor. Bu şekilde olursa Denizli kazanır '' dedi. 
Yorumlar  

0 #1 Süleyman 19-12-2018 14:08
Saraykoy sporda amatörlig de selattin türkmenden sonra gelen en harika topcuydu cahit abi .
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın