SEVİL'DEN DOBRA AÇIKLAMALAR!

Kale Belediyespor Teknik Sorumlusu Mehmet Ali Sevil Denizli Futbol’a özel açıklamalarda bulundu.

 

“ÇOK İYİ BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRDİK”

Antalya kampının kendileri için çok iyi geçtiğini belirten Sevil, “Kampa gitmeden önce burada iki hafta boyunca çok sıkı bir yükleme yaptık. Kamp programında hazırlık maçları oynamayı hedefliyorduk. Çünkü takımdan ayrılan 7-8 arkadaşımız oldu. Onların yerine katılan yine 7-8 arkadaşımız oldu. Bu nedenden dolayı bu maçlarda biraz diri durarak takımın durumunu gözetmek istedik. Çok güçlü ekiplerle karşılaştık ve çok çekişmeli maçlar oynadık. Maçlarda oyuncuların gösterdikleri performanslar bizi çok mutlu etti.” dedi.

 

“YENİ TRANSFERLER TAKIMA ÇABUK UYUM SAĞLADI”

Yeni transferlerin performansına da değinen başarılı çalıştırıcı, “Biliyorsunuz sezon başında mütevazi bir kadro kurduk ve sezona başladık. İlk yarı boyunca genel anlamda bakarsak istediğimiz sonuçları alamadık. İçerde kaybettiğimiz maçlar oldu. Kale taraftarı takımına gerçekten çok bağlı. Bizde onları üzmemek için 2.yarıya daha iddialı bir kadroyla girme kararı aldık. Bu kapsamda kadromuza Doğukan, Ferhat, Bozo, Suat, Fatih, Alim ve Aboubakar gibi isimleri kazandırdık. Yeni katılan arkadaşlar takıma gerçekten çok çabuk uyum sağladı. Zaten 4-5 tanesi geçtiğimiz yıllarda Kale Belediyespor forması giymiş olan isimler. Bununda avantajı oldu tabi. Şuanda 2.yarıya hazırız diyebilirim.” diye konuştu.

 

“KAZANMAK İSTİYORUZ”

Hafta sonu içerde oynayacakları Bucak Belediye Oğuzhanspor maçına da değinen Mehmet Ali Sevil, “Bucak Belediye ile ilgili birçok söylenti var. Yok hazırlanamadılar, yok paralarını alamadılar falan diye ancak ben inanmıyorum. Sonuç olarak lider takım. Bucak yıllardır bu ligin içinde olan büyük bir ilçe. Liderle içerde oynayacağız. Çok zor bir maç olacak. Kazanmaktan başka şansımız yok çünkü lige -5 puanla başlayacağız. Tavas 5 puan önümüzde. Ligde kalmak için bu maçı kazanmamız lazım, başka çaremiz yok.” şeklinde konuştu.

 

“İLK DEVREYİ UNUTTURMAK İSTİYORUZ”

İkinci yarıdaki hedefleri hakkında da konuşan Sevil, “Öncelikle ligde kalmak istiyoruz. Ligi Tavas ve Serinhisar’ın üstünde bitirmek istiyoruz. Sezon başında yaptığımız transferler ekonomik açıdan düşük bütçeliydi. Ligi bir şekilde götürebilir miyiz diye düşündük. Kale ilçesi artık Bölgesel Amatör Lig’e alışmış, onlara da bir heyecan yaratmak istedi yönetim de. Giden oyuncularımızdan bir tasarrufumuz oldu. Aslında çok büyük bütçelerle değil de maliyeti biraz arttırarak transferler yaptık. Sağ olsun belediye başkanımız yardımcı oldu.  Transferleri yapmak durumunda kaldık. Çünkü Kale ilçesini heyecanlandırmak istiyoruz. Kötü maçlar geçirdik orda. Belki son maçlarımız iyiydi ama daha önce hiç mağlup olmadığımız yerde 3 yedik, 5 yedik. Bunlar da ister istemez taraftarımızı demoralize etti. İkinci yarıda bunları unutturmak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz ligde kalmak. İyi bir ivme yakalayabilirsek çıkabildiğimiz kadar yukarılara çıkmak istiyoruz.” dedi.

 

Yorumlar  

0 #1 Babayaro 25-01-2019 14:44
Nerde o 25 maç 30 mac kazandım diyenler. .

Nerde o trilyonlar harcatıp eli boş dönenler. .

Hayal satmaya devam mi .. reklamcı belediyeler in vatandaşları ne zaman bu işe dur diyecek hayret. .
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın