“YENİ BİR TAKIM KURDUK BU NEDENLE ”

Gelişim Elit U14 ligi 2’nci Grupta mücadele eden Yukatel Denizlispor’da Yardımcı antrenör Güvenç Genç önceliklerinin futbolcuların kişisel gelişimleri olduğunu söyledi.

İlk 3 haftayı değerlendiren Yukatel Denizlispor U14 takımı yardımcı antrenörü Güvenç Genç “İlk 3 haftada 2 galibiyet bir mağlubiyet aldık. Bu günde 4’üncü haftada bir beraberlik aldık. Biz sonuçlardan ziyade oyun anlamında oturtmak istediğimiz bir şeyler var ona bakıyoruz. Bunları konuşacak olursak adım adım biraz daha üstüne koya koya oyun anlayışımızı oturtmaya çalışıyoruz Biraz daha topun bizde kaldığı, biraz daha bilinçli, çocukların biraz daha ne oynadıklarını bilerek yapmak istedikleri şeyleri bilinçli olarak yaptıkları oyun tarzına doğru gitmek istiyoruz. Bizim yaş grubu en küçük yaş grubu. Bu nedenle bu biraz zaman alacak. Biraz da sabırlı olmak gerekiyor. Hem bizim hem çocukların sabırlı olmaları gerekiyor. Umarım en kısa zamanda istediğimiz oyun stilini oturturuz” dedi.

2019-2020 sezonu için takımı yeniden oluşturduklarına ve takıma çok gelen ve giden olduğuna dikkat çeken Genç uyum sürecini en iyi şekilde atlatmaya çalıştıklarını belirterek “Bu yaş grubunda sonuç her zaman kandırıcı olur. Çocukların önce zihinlerini değiştirmeye çalışıyoruz. Burası adı üstünde gelişim ligi. Yani çocuğun gelişimi sonuçtan daha önemli. Oynadıkları oyunu bilsinler ve bilerek oynasınlar istiyoruz. Tabi buda zor. Baktığımız zaman bu işler çok uzun süreçte yapılıyor. Bizimde daha dördüncü hafta birinci ayımız. Önümüzde daha uzun zaman var inşallah en kısa zamanda yaparız”ifadelerinde bulundu.  


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın