U21 LİGİNİN KALDIRILMASI

Gelişim Elit U15 ligi, 2’nci Grupta mücadele eden ve ligin 4’üncü, haftasında kendi evinde Antalyaspor’a 2-0 mağlup olan, Yukatel Denizlispor’da Teknik Sorumlu Fikret Ozan Özdemir hakem hatalarına değinerek açık büyük hataların yapılması çocukların motivasyonunu etkiliyor dedi.

İlk dört haftayı değerlendiren Yukatel Denizlispor Teknik Sorumlusu Fikret Ozan Özdemir iyi bir hazırlık süreci sonrası lige başladıklarını belirterek “Bu günle birlikte dördüncü maçımızı oynadık. İlk hafta Göztepe’ye gitmiştik orada çok iyi bir oyun oynadık. Fakat girdiğimiz pozisyonları atamadık ve 1-0 mağlup olduk. Daha sonra Alanyaspor ile içeride oynadık. Alanya çok iyi takımdı. İyi mücadele etmişlerdi. Bu sefer yapmak istediklerimizi yaptık. O maçta istediğimiz sonucu aldık. Geçen haftada Akhisarspor’a gitmiştik. Orada da iyi oynadık. Orada da galip geldik. Bu haftada Antalyaspor ile oynadık ve yenildik. Yenildiğimiz için üzgünüz”diye konuştu.

Önceliklerinin futbolcuların en iyi şekilde gelişimi olduğunu söyleyen Özdemir “Biz her zaman oyuncuların gelişimi ile alakalı düşünmek zorundayız. Ne kadar iyi takım olsa da U21 liginin kaldırılması ile bu ligin kalitesi arttı. Bütün takımlar kadrolarını kaliteli oyuncularla doldurmuşlar. Bu ligde maçlar gerçekten iyi geçiyor. Antalya takımını da tebrik ediyorum. Onlarda iyi mücadele ettiler. Özellikle oyunun ilk yarısında girdiğimiz pozisyonlar var. Çizgiden çıkardıkları toplar var. Bana göre net bir penaltı var. Tam benim önümde oldu. Hakem eline çarpan pozisyonda penaltıyı vermedi. Bunlar 15 yaşında çocuklar bunların emeklerinin böyle heba edilmesi onların motivasyonlarını ister istemez düşürüyor. Tabi ki hakemlerde hata yapabilir. Ama çok net olanları da görmelerinin gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu çocuklar bir emek harcıyorlar. Hepsinin okulu var. Akşam saatlerinde idmana geliyorlar. Bu maça çıkmak oynamak galip gelmek için mücadele ediyorlar ama böyle çok açık bariz şeyler olduğu zaman ister istemez biraz moralimiz bozuluyor”ifadelerinde bulundu.  

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın