FEDERASYONA TEPKİ

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli Süper Amatör Liginde ve alt yaş gruplarına başarı ile mücadele eden ve alt yapıya verdiği önem ile dikkat çeken Yeşilköyspor’da Genel Koordinatör Kudret Iştın liglerin daha önce ertelenme kararının alınması gerektiğini söyledi.
Liglerin ertelenmesi ve Corona Virüs ile mücadele sürecini Denizli Futbol’a değerlendiren Genel Koordinatör Iştın “Türkiye şampiyonasını ve U14 liglerini iptal ettikleri gün tüm ligleri iptal etmeleri gerekiyor iken amatör takım ve U19 takımlarını izin veren bir futbol federasyonu var.
Buda yetmezmiş gibi tüm profesyonel ligleri oynatıp seyircisiz oynanması bence hata idi. Çünkü burada görev alan sporcular görevliler herkes virüsü alabilecek potansiyel kişilerdi. Biz maalesef çözümü hep son ana bırakan bir toplum olduğumuz için işi ehline bırakmıyoruz.

“HERKES AÇIK YÜREKLİLİKLE GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞMIYOR”
Sağlık kurulları ve doktorlar sakıncalı buluyor ama biz kişiler onları dahi eleştiriyoruz. Niye bakınız futbol federasyonu başkanı lig ertelenmeyecek diye beyanat veriyor. En alttaki futbolun temsilcileri sen çok yaşa padişahım diye tezahürat ta bulunuyor. Başkan iyi bilir diye sıkıntıları söylese dinlemeyecekler nasılsa deyip devam ediyoruz.Bunu bizde söylesek aynı şey olacak illa başımıza bir musibet gelecek ondan sonra çözüm üreteceğiz. Bizim süper lig için son 5 maçımız kaldı. İstersek 21 günde ligi bitirebiliriz hafta içi oynanacak olan müsabakalar ile lig biter. Ama önce virüs tehlikesi ortadan kalkması gerek. Onun için TFF’nin belirleyeceği lig takvimine göre hareket etmek gerekiyor. Futbolun paydaşlarının yer alacağı bir toplantı ile ligler şekillenecektir. Play off ve 2’nci amatör maçları hafta içi oynanarak lig bir an önce bitirilmelidir. Son olarak öncelikle Korona virüs ile uğraşan tüm insanlara geçmiş olsun diyorum. Galatasaray ailesine, Fenerbahçe ailesine ve spor camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum saygılarımla”ifadelerinde bulundu.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın