KIRAÇ “FUTBOLU, MAÇLARI ANTRENMANLARI ÇOK ÖZLEDİK”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli’yi TFF Elit U14 Ligi 2’nci Grupta başarı ile temsil eden Yukatel Denizlispor’da Teknik Sorumlu Osman Kıraç, Corona Virüs nedeniyle liglerin ertelendiğini hatırlatarak, futbolu, antrenman ve maçlarımızı özledik dedi.
Dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını hastalığı sebebiyle dünyada ve ülkemizde hayatın durma noktasına geldiğini söyleyen Kıraç “Ülkemiz zaten bu salgın hastalık nedeniyle gerekli önlemleri en başta alan ülkelerden biriyiz. Halkımızın da bilinçli olarak kuralları yerine getirerek tedbirlerini alması sağlık açısından çok önemli.
Bu zor dönemi evde kalarak yada çalışanlar içinde sağlık tedbirlerini alarak mücadele etmek tüm insanlar için çok önemli. Virüsün en kısa zamanda etkisiz hale gelmesi için 14 kurala uyulması gerekiyor. Yaşlılarda ve kronik hastalığı olanlar için tehlikeli gözüküyor.
Gençler de çok ölümcül etkisi gözükmüyor gibi olsa da ama süper taşıyıcı rolünü üstlenmeleri nedeniyle virüs daha çok yayılıyor. Bunun için zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız. Bu hastalığın daha hızlı yayılmasını engelleyebiliriz”diye konuştu.
Futbolda tüm liglerin ertelendiğini vurgulayan Kıraç Profesyonel ligler belki oynanabilir ama gelişim liglerinin oynanacağını sanmıyorum. U14 takımı olarak ta bu dönemde oyuncularımız evlerinde dinlenerek ve bireysel olarak kendileri çalışıyorlar.

“SINAVLARA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT”
Lise giriş Sınavları olanlar içinde önemli bir fırsata dönüştürme zamanı bence. Bu süreci verimli kullanmaları gerek. Öncelik sağlığımız. Evde kalarak kendimizin ve sevdiklerimizin can güvenliği tedbirini almış bulunuyoruz.
İnşallah bu salgın hastalığın bir an evvel ülkemizde ve dünyada etkisiz hale gelmesini istiyoruz. Çünkü Futbolu, antrenman ve maçlarımızı özledik. Ülke olarak milli beraberlik içerisinde de bu süreci hep birlikte aşacağız. Biz bize olduğumuzda aşamayacağımız hiç bir engel yok. Buna yönelik başlatılan kampanyayı da destekliyorum. Bu süreçte vefat edenlere Allah'tan rahmet kalanlara başsağlığı diliyoruz”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın