SAL’IN YENİLGİSİZ TEK TAKIMI

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli Süper Amatör Ligi, 2019-2020 Ali İpek Sezonunu 21’inci hafta itibariyle yenilgisiz 49 puan ile üçüncü sırada tamamlayan Yeşilköyspor’da Teknik Sorumlu Volkan Aktürk Liglerin Corona Virüs nedeniyle ertelendiğine dikkat çekerek umarım en kısa zamanda başlar çünkü herkes futbolu çok özledi dedi.

Denizli Futbol’a Corona Virüs nedeniyle liglerin ertelenmesi sürecini değerlendiren ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Aktürk

Küresel Corona virüs (covid-19)salgını hala etkisin sürdürüyor. Her gün dünyada ve Türkiye’ de binlerce yeni vakalar görülüyor ve birçok insanımız maalesef hayatını kaybediyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de bir belirsizlik var.

Hiç şüphe yok ki benimde üyesi olduğum KAVİM futbolu çok özledik. Kavim diyorum çünkü Futbol dünyadaki tüm dinlerden en çok taraftara sahiptir. Eduardo Galeanonun ifade ettiği gibi, ‘Futbol Ateisti Olmayan Tek Dindir’ demiştir.

Durum şunu gösteriyor ki futbola gönül vermiş kavimler olarak bir süreliğine daha toplanmaya ara vereceğiz. Bu ara futbol ekonomisine çok ciddi darbe vurulmuştur. Bu salgından önce zaten Ülke futbolu olarak iflas etmişti. Deniz bitmiş kara görünmüştü.

Kulüpler ekonomik önlemler almaya başlamışlardı. Keşke bu salgından önce ekonomik önlemler alınsaydı, öz kaynağa, Türk çocuklarına tesisleşmeye, tesis içine kaliteli eğitimciler yetiştirmeye yatırım yapılsaydı.

Temennim odur ki bu dönem geçtikten sonra bu dileklerimiz gerçekleşir. Her şerde bir hayır vardır derler ya bu sancılı süreç bir an önce biter. Dünyamız ve ülkemiz bu kabustan uyanır, futbol yeniden başlar, ekonomisi düzelir. Yeni dönem futbolda ‘Zenginlerin Yönettiği ve Oynadığı Fakirlerin İzlediği Ve Sömürüldüğü’ oyun olmaktan çıkar. Saygılarımla”ifadelerinde bulundu.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın