TUNÇEL “GEREKİRSE HAFTA İKİ MAÇ OYNATILABİLİR”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 7’nci Grupta mücadele eden ve 22’nci hafta itibariyle 20 puan ile 9’uncu sırada bulunan Çal Belediyespor’da futbolculardan Hasan Can Tunçel, ligin ilk yarısında çeşitli sorunlar nedeniyle başarı sağlayamadıklarını ancak ikinci yarıda iyi bir performans gösterdiklerini söyledi.
Denizli Futbol’a ligi değerlendiren başarılı futbolcu, futbolun Çal’da çok sevildiğini ve coşkulu bir futbol seyircisi olduğuna dikkat çekerek “Öncelikle sezon başı güzel ve iyi bir kadromuz vardı ama her takımın olduğu gibi tabiki bizimde eksiklerimiz vardı. Lige kötü başladık. Kendi içimizdeki bazı sorunları çözemedik ya da çözmeye gitmedik ve ilk devredeki takımımız belli bir seviyede ilk devreyi bitirdi.

“LİGİN İKİNCİ YARISINDA DAHA BAŞARILI OLDUK”
İkinci devre başladığında takımda ilk devreden altı kişi kaldı ve ellerimizi taşın altına koymamız gerektiğini de biliyorduk. İkinci devrede sürecin ilk devreden çok daha iyi gitmesini sağlayacak takımı da kurduk ve ikinci devredeki takımımız arkadaşlığın samimiyetin dostluğun ön planda olduğu güzel bir takım oldu. Beş maçlık yenilmezlik serisi de arkasından geldi. Genç bir takım genç bir kaptanımız vardı. Ama yürek olarak kaptanımız ve takımımız büyüklük gösterdi her maçımızı kocaman yüreklerimizle oynadık. İyi bir takım olduğumuzu bu liglerde bu takımın her şekilde yer alması gerektiğini Bölgesel Amatör Ligine gösterdik”dedi.

“VİRÜS NEDENİYLE ARA VERİLMESİ TAKIMLARA ZARAR VERDİ”
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de futbol liglerinin ertelendiğini bununda birçok soruna neden olduğunu vurgulayan Tunçel “Virüs nedeniyle erteleme süreci bütün takımları etkileyecektir. Liglerin bitmesine dört hafta kalmıştı. Ligler covid19 nedeniyle ertelendikten sonra takımımızdaki arkadaşlarımız evlerine dağıldı ama bu süreçte takım kaptanlarımız hocamız eşliğinde idmanlara devam ediyor. Covid19 salgını bütün takımlara küçüğünden büyüğüne zarar verecek. Ama bu süreçte herkesin elinden geleni yapıp en az zararla en doğru şekilde geçirmesi lazım.Liglerin başlaması bütün takımlar için iyi olmayabilir ama takımlar final çizgisini gördü. Kalan 4 haftalık sürecin oynanması lazım ve hiç bir takımın hakkı yenilmeden BAL’ın bu sene oynanarak bitirilmesi lazım. Gerekirse hafta iki maç oynatılabilir ve güzel bir maç takvimi TFF tarafından düzenlenerek, sezonun tamamlanması kararı verilmesini bekliyorum”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın