“YEŞİL SAHALARI ÖZLEDİK”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli 2’nci Amatör Küme B Grubunda mücadele eden ve Birinci Amatör Kümeye yükselme mücadelesi veren Elit Futbol Kulübü’nde takım kaptanı Osmancan Tekin Korona Virüs nedeniyle verilen araya değinerek futbolu çok özledik dedi.

Liglerin Korona Virüs nedeniyle ertelenme sürecini Denizli Futbol’a değerlendiren Kaptan Tekin “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’yi de olumsuz etkileyen korona virüs nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında alınan kararın ardından bütün spor müsabakaları iptal oldu. Denizli de yıllardır amatör futbolun kalbi haline gelen sahalar adeta sessizliğe büründü.

“SÜRECİ VİRÜSÜN YAYILMA HIZI VE NE KADAR SÜRECEĞİ BELİRLEYECEKTİR”
Salgından önce onlarca kişinin maç izlediği ve spor yaptığı sahaya şu anda sporcu ve antrenörler uzaktan bakıyor. Türkiye Futbol Federasyonu ve tüm futbol kulüplerinin isteği liglerimizin belirli bir süre sonra kaldığı yerden devam etmesi yönünde. Ancak, liglerin durumu ve alınacak aksiyonun ne olacağını belirleyecek olan, virüsün ülkemizdeki yayılma hızı ve ülkemizde ne kadar süreceğidir.

Bir diğer ifadeyle, liglerin durumu Korona virüsünün ülkemizde kalacağı süreye göre değişkenlik gösterecektir. Denizli amatör Futbolumuzda bu yönde hareket edecektir. Haziran ayında başlanacağı söylenilen ligler ile birlikte başlayacağız. Umarım her şey güzel olur”diye konuştu.

Korona Virüs nedeniyle hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağına işaret eden Tekin “Tabii geçmişte yaşadıklarımızı maalesef Haziran ayında yapamayacağız temasımız sarmaşmamız tokalaşmamız olmayacak. Gerekli önlemlerin alınarak bu özlemin bitmesini istiyoruz.

“OKULU VE FUTBOLU O KADAR ÖZLEDİM Kİ ARTIK BU HASRET BİTSİN İSTİYORUM”
MAKÜ BESYO son sınıf öğrencisiyim. Ne yazık ki bizler bir şeyin kıymetini kaybettikten sonra anlıyoruz. Uzaktan eğitim alıyorum. Okulu ve futbolu o kadar özledim ki artık bu hasret bitsin istiyorum. Yenenin ve yenilenin birbirini tebrik ederek sahadan sarmaş dolaş çıkmasını istiyorum. Ama biliyorum ki bu da olmayacak Korona virüs tüm değerlerimizi ve aktivitelerimizi elimizden aldı. Korona virüs ten az zarar gören ülkelerden biriyiz. Bununda nedeninin gerekli önlemleri almamızdan kaynaklandığını düşünüyorum. Aynı şekilde tedbirlere devam ederek Haziran ayında amatör maçlarımızın başlamasını temenni ediyorum. Virüsten dolayı hayatını kaybeden insanlarımıza rahmet diliyorum. Bütün milletimize Denizli halkına ve amatör futbol camiamıza sağlıklı günler diliyorum evde kal Türkiye evde kal Denizli”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın