NOYİN “ŞAMPİYON OLMAK TEK DİLEĞİMİZ”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli Süper Amatör Ligi, 2019-2020 Ali İpek sezonunu 21’inci hafta itibariyle 54 puanla lider olarak tamamlayan Serinhisarspor’da futbolculardan Ziya Noyin sezon başı şampiyonluk hedefi ile kurulan bir takım olduklarını söyledi.


Ligi ve Korona Virüs nedeniyle liglerin ertelenme sürecini Denizli Futbol’a değerlendiren başarılı futbolcu “Sezon başında geç kurulan ama tecrübeli futbolculardan kurulan ve bu ligi iyi bilen, oyuncularla kurulan şampiyonluk hedefi olan oyuncu grubuyla anlaşıldı.

Tabi adaptasyon saklamakta biraz zorlandık. Ama iyi toparladık. Bir mağlubiyetle lige devam ediyoruz. Ligin ikinci yarısına yeni hoca ve yeni katılan arkadaşlarımızla biraz daha güçlendik ve liderliğe oturduk. Halen lider olarak devam etmekteyiz”dedi.

“AMATÖR FUTBOLDAN BÜYÜK PARALAR KAZANMIYORUZ”

Tüm dünya olarak kritik bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Noyin “Korona virüs sebebiyle ligler tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de ertelendi. Umarım bu zorlu süreci ülke ve dünya olarak en az kayıpla atlatırız. Futbolu çok özledik. Tabi bunun yanında amatör futbol olarak büyük paralar kazanmıyoruz.

“AMATÖR FUTBOLDA YAŞ SINIRININ KALDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Sözleşmelerimiz yok en büyük yarayı amatör futbol alacak. Hem ekonomik hem de psikolojik olarak bu belki bir ders olur. Federasyon artık alt liglere de yeni düzenlemeler getirir erken yaşta çok paraların kazanılmadığı hatta hiç kazanılmadığı bu liglerden yaş sınırını da kaldırması gerektiğini düşünüyorum.

“ŞAMPİYON OLMAK TEK DİLEĞİMİZ”
Kalan maçlarla ilgili ne sonuç çıkacak beklemekteyiz. Ama bu kadar uzun aranın ardından psikolojik olarak antrenman programlaması olarak nasıl hazırlanılır ne kadar süre verilecek beklemekteyiz. Ligler devam ederse de kalan maçlardan sakatlıksız puan kayıpsız ayrılarak şampiyon olmak tek dileğimiz.
Futbolu çok özledik. Umarım bu virüsü hep beraber yeneriz ve güzel günlere kavuşuruz. Ülke olarak Buradan bu süreci çok iyi yöneten sağlık bakanımız ve tüm sağlık çalışanlarına ve emeği geçen herkese de teşekkürleri bir borç bilirim”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın