AYAKLI “LİGLERİN OYNANMASINI İSTİYORUZ, ÇÜNKÜ”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli Süper Amatör Ligi, 2019-2020 Ali İpek Sezonunu 21’nci hafta itibariyle 54 puanla lider olarak tamamlayan Serinhisarspor’da futbolculardan Yasin Ayaklı gerekli önlemlerin alınmasını müteakip liglerin oynanması gerektiğini söyledi.

Denizli Futbol’a çarpıcı açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu “Sezon başı şampiyonluk parolasıyla kurulan bir takımımız vardı. Lige başlamadan önce çok az bir antrenman sürecimiz oldu. Doğal olarak bu da bizi kötü etkiledi. Kaliteli ayaklardan oluşan ve tecrübeli bir takım olduğumuz için bu sıkıntının üstesinden gelebildik.

Sezonun ilk yarısı kötü bir galibiyet alıp liderin hemen arkasında bitirdik. Devre arası takıma birçok kaliteli arkadaşım katıldı. Biliyorsunuz ki bir de hoca değişikliğine gidildi. Bu faktörler takımı bir tık daha ileriye götürdü.

“EKMEĞİMİZİ FUTBOLDAN KAZANIYORUZ”
Sezonun ikinci yarısının çok daha zorlu geçeceğinin ve çalışmalarımızı sıklaştırmamız gerektiğinin farkındaydık. Nitekim öyle de oldu ama bu zorluğun üstesinden de geldik. Şu anda lider durumdayız ve Allah nasip ederse, bu sezonu lider bitirip hak ettiğimiz yere geri dönmek istiyoruz.

Bu virüs tüm dünya gibi ülkemizi ve bizi de çok etkiledi. Bundan sonraki süreçte ne olur ne biter bir şey söylemek zor. Ortalıkta dolaşan bir görüş var oynadığımız ligin devam etmeyeceğine dair. Umarım böyle bir şey olmaz ve yeniden futbol oynayabiliriz. Evet, sağlık gerçekten önemli ama birçoğumuz ekmeğini bu meslekten kazanıyor.

Kazandığımız paralar da yüksek meblağlar değil. Biliyorsunuz ki futbol oynanmadan bu parayı da kazanmamız mümkün değil. O yüzden umarım gerekli şartlar sağlanır ve lige kaldığımız yerden devam edebiliriz”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın