TATAR “BU ŞARTLARDA ÇOK ZOR”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 7’nci Grupta mücadele eden Çal Belediyespor’da Kulüp Başkanı Adnan Tatar Türkiye Futbol Federasyonunun maçların 18 Temmuz’da oynanması kararını uygulamanın çok zor olduğunu söyledi.

Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan Başkan Adnan Tatar “Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Liglerin 18 Temmuz tarihinde oynanacağını açıkladı. Ancak hangi şartlarda nasıl oynanacağına dair bize bir bilgi verilmedi.

“BELİRSİZLİK ÇOK FAZLA”
Ortada bilinmeyen çok konu var belirsizlik had safhada. Benim Teknik Direktörüm Ankara’dan gelecek, birçok oyuncum başka şehirlerde. Bunların geleceği illerin bazılarında karantina uygulanıyor. Seyahat yasağı var. Ayrıca futbolcular iki ayı aşkın süredir antrenman yapmadıkları için futbol oynayacak ya da oynama durumunda değiller”dedi.

“VERİLECEK HER TÜRLÜ KARARA SAYGI DUYARIZ”
Çal Belediyespor olarak ilgili birimlerce verilen her türlü karara saygı duyacaklarının altını çizen başkan Tatar “Bize oynanacağız derlerse yapacak bir şey yok. Takıma katılan oyuncularla maçlara çıkarız. Ancak bu kadar belirsizliğin olduğu yerde oynanmamasının daha uygun olacağını düşünüyoruz. Çünkü insan sağlığından ve hayatından daha önemli hiç bir şey yok. Futbolcular geldi diyelim. İlk maçımız Burdur’da oraya gideceğiz. Orada hangi şartlarda kalacağız. Kalmak ayrı sorun, oraya gitmek ayrı sorun. Test nasıl nerede yapılacak. Yapılan testin sonucu ne kadar sürede belli olacak. Soyunma odaları yeterli değil. Ayrıca takımda masör, şoför ve malzemeci var. Çeşitli yaş gruplarında 30 civarı ekip ile maçlara gidiyoruz. Bunlardan birisi orada Allah korusun bu virüse yakalanırsa bunun hesabını kimse veremez.

“HER ŞEY PARA DEĞİL”
Bu durumda Bilim Kurulunun istediği şartları kim nasıl sağlayacak. Futbol federasyonu kulüplere destek verecek mi? Yoksa sadece maç oynama şartlarını mı belirleyecek? Bu sorulara cevap bulmadan bu maçların yapılması, oynanması çok zor. Ayrıca ülkede çok anormal sağlık sorunları yaşanırken, o kadar sosyal tesis cami gibi ibadet yerleri kapalı iken, Voleybol ve Basketbol Federasyonu maçların oynanmamasına karar vermişken, maçların oynanması için neden bu kadar çaba sarf ediliyor, neden bu kadar ısrar var. Maçların oynanması durumunda Allah korusun bu salgından dolayı yaşanacak can kayıplarının hesabını kimse veremez”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın