YILDIZSPOR’DAN ASKF’E ÇAĞRI…

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli Birinci Amatör Küme A Grubunda mücadele eden ve 20’nci haftaya kadar 43 puanda kalarak play-off’a yükselmeyi garantileyen ancak TASK’ın verdiği karar ile bu hakkı elinden alınan Denizli Yıldızspor’da Kuşüp Başkanı Selim Erol Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna müracaat ederek bazı illerde olduğu gibi Denizli’de de ilk iki sırayı alan takımların SAL’a alınması gerektiğini belirtti.

Denizli ASKF’e dilekçe ile başvurarak bu isteklerini dile getiren Denizli Yıldızspor’da Kulüp Başkanı Selim Erol umutlu olduklarını söyledi.
Yıldızspor Kulüp Başkanı Selim Erol İmzası ile gönderilen dilekçede şu görüşlere yer verildi;
“DENİZLİ İL TERTİP KOMİTESİ BAŞKANLIĞINA
2019-2020 Futbol sezonu, Denizli 1.Amatör ligi A Grubunda mücadele etmekteyiz.
Grubumuzdaki maçların bitimine iki hafta, takımımızın bir müsabakası kala dünyada ve ülkemizdeki salgın dolayısı ile liglerin durdurulmasına mukabil 27 Mayıs 2020 tarihindeki TASKK’ın açıkladığı karar ve talimatlarda İlimizi ilgilendiren ‘’1’inci ve 2’nci amatör liglerde play-off müsabakaları oynatılan illerde play-off lar oynatılmayacak, bir üst lige yükselen ve bir alt lige düşen takımlar hakkında kararı Futbol İl Tertip Komiteleri verecektir.
Tertip Komitesi kararları TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün onayından sonra kesinleşecektir.’’ İbaresi ile, kararın Futbol İl Tertip Komitesinin ASKF’ nin bilgisi dahilinde karar vermesi gerektiği bildirilmiştir.
İlimizde 2019-2020 Futbol sezonu başında belirlenen ve üst kurullarca onaylanan 1’inci Amatör ligi statüsü mevcuttur. Statü gereği gruplarında ilk iki sırada tamamlayan takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı elde eder. Play-Off müsabakaları tek devreli ig usulüne göre oynanacaktır. Play-Off müsabakalarını ilk üç sırada tamamlayan takımlar 2020-2021 Futbol sezonunda Süper Amatör Ligde mücadele etme hakkı kazanacaktır.
Yukarıda alınan kararlar ve 2019-2020 1. Amatör Ligi statüsü gözönüne alındığinda;
1- İlimizde, 1. Amatör liginin kalan son iki hafta ve Play-Off müsabakaları kesinlikle oynanmayacağı anlaşılmaktadır.
2- 2019-2020 1.Amatör Ligi statüsünde ‘’Gruplarında ilk iki sırada tamamlayan takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı elde eder.’’ibaresi ile, aynı hakkı elde eden takımların lig sıralamasında birbirlerine herhangi bir üstünlüğü olmadığı ve aynı hakkı elde ettikleri anlaşılmaktadır.
3- İlimiz 1. Amatör Liginin mevcut haliyle son bulması ve Play-Off müsabakalarının oynanmayacak olması kesinlik kazandığından, A Grubundaki mevcut durum itibarı ile ilk iki sırayı alan Şemiklerspor ve Denizli Yıldızspor yukarıda belirtilen 2019-2020 1.Amatör Ligi statüsü gereği aynı hakkı elde etmiş bulunduklarından her iki takımında bir üst lige beraber çıkarılmaları gerekmektedir.
4- Aynı durumla karşı karşıya kalan diğer illerdeki ASKF ve İl Tertip Komitelerinin almış olduğu kararlar incelendiğinde, kulüplerin maddi ve manevi sıkıntılar yaşayarak çeşitli zorluklar içinde mücadele ettiklerinden, hak kaybına uğramamaları ve mağdur edilmemeleri göz önüne alınarak, Play-Off oynama hakkı elde eden takımların tamamı bir üst lige yülseltilmesi yönünde karar aldıkları görülmektedir.
5- Aynı durumla karşı karşıya kalan diğer illerdeki ASKF ve İl Tertip Komitelerinin almış olduğu kararları, Denizli ASKF, Denizli Futbol İl Temsilciliği ve İl Tertip Komitesi olarakta, Play-Off oynama hakkı elde eden takımlarımızın bir üst lige çıkmaları yönünde karar alarak, her zaman ifade edildiği gibi ‘’BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ, KULÜPLERİMİZİN YANINDAYIZ.’’ifadesinin anlam kazanması için kulüplerimizin yanında olduğunuzun gösterme fırsatı ve zamanıdır”denildi.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın