SARIOĞLU “BU KARAR SON DERECE SAÇMA VE HAKSIZLIK DOLU”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli Süper Amatör Ligi 2019-2020 Ali İpek sezonunu 21’nci hafta itibariyle 49 puanla averajla 4’üncü sırada tamamlayan Buldan Belediyespor’da Teknik Sorumlu Levend Sarıoğlu geçtiğimiz günlerde TASK tarafından verilen kararı eleştirerek bazı maçların oynanmasına karar verip bazıları oynanmasın demek haksızlıktır dedi.

Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan deneyimli çalıştırıcı TASK tarafından verilen kararı eleştirerek “Bazı liglerin oynatılıp bazılarının oynatılmaması haksızlık. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs bildiğiniz gibi amatör maçlarımızı da etkisi altına alıp maç program ve planlamalarını içinden çıkılamaz bir hale getirdi.
Hal böyleyken futbol federasyonu da Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve illerdeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının görüşleri doğrultusunda Bölgesel Amatör Lig ve Süper Amatör ligin 18 Temmuz’dan itibaren oynatılmasına 1’inci ve 2’nci Amatör liglerin oynatılmamasına karar verdi.

“İKİ ÖNERİM OLACAK”
Süper amatör küme maçlarının ve bir ve ikinci amatör küme maçlarının aynı sahalar ve aynı şartlar altında oynandığını düşünürsek bu karar son derece saçma ve haksızlık dolu bir karar oldu. Zira 1 ve 2’nci Amatör kümede de yatırım yapan çok masraf eden takımlarımız var. Bazı illerde birinci ve ikinci amatör küme maçları çoktan sona erdi geniş kapsamlı düşündüğümüz zaman olay içinden çıkılamaz bir hale geliyor
Ben önümüzdeki günlerde federasyonun bir toplantı daha yapıp kulüplerin istekleri ve önerileri doğrultusunda daha mantıklı bir karar alacağını düşünüyorum. Bunun için iki tane de alternatif önerim var. Birinci amatörden ilk ikideki takımlar süper amatöre çıkarılabilir. 2’nci Amatör kümede ki bütün takımlar 1’inci Amatör kümeye çıkarılıp seneye ikinci amatör olmadan yeni bir organizasyon yapılabilir”dedi.

“HEDEFİMİZ LİGİ EN AZINDAN İKİNCİ BİTİRMEK”
Buldan Belediyespor olarak ligi en iyi şekilde tamamlamak istediklerini söyleyen Sarıoğlu “Buldan Belediyespor’a gelince lig'in başlama tarihi 18 Temmuz olarak açıklandığı zaman bizde 3’üncü devre antrenman programımızı 15 Haziran itibarıyla başlayacak şekilde ekibimle beraber hazırladık. Yani önümüzdeki Pazartesi çalışmalarımıza başlıyoruz. Daha önceki röportajlarda da söylediğim gibi ligi ikinci bitirip en azından play-out oynayarak hedefimize ulaşmak istiyoruz ve çalışmalarımız bu yönde devam edecek. Ben şimdiden son dönem için bütün takımlara başarılar ve sağlıklı günler diliyorum”ifadelerinde bulundu.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın