YENİ SEZONDA BAL’DA DENİZLİ’DEN 4 TAKIM OLACAK

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU
Denizli ASKF tarafından yapılan açıklamada 2019-2020 sezonunda Denizli Süper Amatör Liginde ilk iki sırayı alan Serinhisarspor ile ikinci sırada bulunan Bağbaşı Zeytinköyspor’un, Sarayköyspor ve Çal Belediyespor ile birlikte 2020-2021 sezonunda BAL’da mücadele edeceği açıklandı.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada  “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen COVID-19 nedeniyle bir anlamda hayatın bile durma noktasına geldiği son derece kötü günler yaşadık. Hayatın her alanında olduğu gibi futbolumuz da bu durumdan son derece olumsuz bir şekilde etkilendi ve amatör liglerimizin devam etmesi mümkün olmadı.

 TASKK Genel Başkanımız Ali Düşmez’in önderliğinde Amatör İşler Kurulu ve konfederasyonumuzun temsilcileri tarafından Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek ve düşecek takımların belirlenmesi için yapılan çalışmalar sonucunda ilimizde Süper Amatör Ligde ilk iki sırayı alan Serinhisarspor ve Bağbaşı Zeytinköyspor’un Bölgesel Amatör Lige yükselmesine karar verildi.

 Bilindiği üzere ilimizde Süper Amatör Lig tamamlanamamış mevcut puan durumunda Serinhisarspor ve Bağbaşı Zeytinköyspor ilk iki sırada yer almıştı. İlimizin bölgesel amatör ligdeki takım kontenjanı 3’tür. Normal şartlarda puan durumlarına göre Çal Belediyespor ve Bağbaşı Zeytinköyspor’un Baraj müsabakası oynaması gerekmekteydi. Ancak pandemi nedeniyle müsabakaların oynatılamayacak olmasından hareketle takımlarımızın mağdur olmamaları için amatör işler kuruluna tarafımızca yapılan müracaatlar neticesince BAL Liginde mücadele eden Sarayköyspor ve Çal Belediyespor’un ligde kalmasına ve Süper Amatör Ligde ilk iki sırayı alan Serinhisarspor ile Bağbaşı  Zeytinköyspor’un da Bölgesel Amatör Lig’e yükseltilmesine karar verilmiştir. Bu şekilde önümüzde ki sezon Bölgesel Amatör Lig’de ilimizi 4 takımımız temsil etme hakkı kazanmıştır. Kararın ilimize ve BAL Ligi takımlarımıza hayırlı olmasını diler, 2020-2021 futbol sezonunda takımlarımıza başarılar dileriz”ifadelerine yer verildi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın