TATAR’DAN KARARA BÜYÜK TEPKİ

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Denizli’yi Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden iki takımdan birisi olan Çal Belediyespor’da Kulüp Başkanı Adnan Tatar TFF tarafından verilen BAL kararına büyük tepki gösterdi.

Denizli Futbol’a özel açıklamalarda bulunan Başkan Tatar alınan kararının etik dışı olduğuna dikkat çekerek “ Bu kararı tamamen haksız bir karar olarak görüyoruz. Buna da tepkiliyim. Burada en çok sesini çıkartanlar kazançlı çıktı. Sesini çıkartamayıp haklı kararın verilmesini bekleyenler mağdur oldu. Yıllardır BAL’da bir takım şampiyon olur.
Ancak verilen kararla bir gruptan üç, takım diğerinden 4 takım, başka gruptan bir takım üst lige çıkarıldı. Ben buna tepki koyuyorum. Bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şey olamaz. Ben burada torpil işlediğini düşünüyorum.
Bu olayı da şaşkınlıkla izliyorum. Keşke Denizli’den de bir takım şampiyon olsaydı. Sarayköyspor’u şampiyon ilan etseler de bizde onları alkışlasaydık. Profesyonel takımları olmayan il takımlarını şampiyon yaptılar.
Şimdi ölçü bu mu olmalı? Biz ilçeyiz diye suçumuz ne? Biz Çal Belediyespor olarak Denizli’de lisanslı futbolcu sayısı açısından, Denizli Telekomspor ve Yeşilköyspor’un ardından üçüncü sıradayız. İlleri çıkartıyorlar peki ilçeler ne olacak o zaman her ilden bir takımı hak etse de etmese de sürekli üst liglerde tutsunlar.
Bu arada Denizli’den 4 takımın olmasını sevindirici buluyorum. Ancak bu son yapılanlar kulüp olarak bizi çok kötü etkiledi. Moralimiz bozuldu. Bu nedenle önümüzdeki sezon BAL’da yer almayabiliriz” ifadelerinde bulundu.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın