GENÇ HOROZLAR LİGE HAZIR …

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Yeni sezonda TFF Gelişim U17 liginde mücadele edecek olan Yukatel Denizlispor çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, Teknik Sorumlu Osman Kıraç maç programının açıklanmamasının çalışmaları olumsuz yönde etkilediğini belirterek maçların oynanması yönünde karar verilmesi görüşünde olduğunu söyledi.

Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan Kıraç takımın büyük oranda lige hazır olduğunu vurgulayarak “Lige en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Tabi ligin başlama tarihleri henüz açıklanmadı. Ama biz ligler her an başlayacakmış gibi devam ediyoruz, zaten devam etmek zorundayız. Yaptığımız çalışmalarda çocukların eksikliklerini tamamlayama çalışıyoruz.

Bir yandan ligin takvimi belli olmadığı için yükleme konusunda tam bir çalışma yapamıyoruz. O konuda biraz esnek davranıyoruz. Ama diğer konuları oturtmaya çalıştık. Tam olarak yüzde yüz hazır değiliz. Ancak plan liglerin oynanması ile ilgili olumlu karar verildiğinde büyük oranda hazır olacağımızı söyleyebilirim. Kadro şablonunu bu haftadan itibaren oturtmaya çalışacağız”dedi.
Liglerin oynanması yönünde karar beklediklerini belirten Kıraç “Liglerin oynanması çocukların gelişimi açısından daha iyi olacak. Tabi bizim için asıl önemli konu buradan seneye U19 takımına futbolcu taşımak. Profesyonel takıma oyuncu çıkarmakta eksilerimiz artılarımız nedir, çocukların üst tarafa çıkarılması konusunda, teknik taktik ve güç kazanılması anlamında onları hazırlama yolundayız. İnşallah hedefimize ulaşarak Denizli’nin genç yeteneklerini üst tarafa taşırız”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın