"TESİS SORUNU ÜLKE POLİTİKASI OLURSA ÇÖZÜLÜR”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Çamlık Futbol Kulübü Başkanı ve Antrenörü Şenol Ünlü Denizli’de ve Türkiye’de tesis sorunu olduğuna dikkat çekerek haftada bir kez kullanılan stat yapmak tesis yapmak demek değildir dedi.

Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan Ünlü “Tesis sorunu ülke politikası ile ilgili. Sadece Denizli’de değil diğer illerde de tesis sorunu var. Biz ülke olarak bu konuda Avrupa ülkelerinden 30 yıl geride gidiyoruz. Son zamanlarda tesisleşme adına ülkede bir hareketlilik başladı ama tesis demek bütün illere büyük statlar yapıp haftada bir kez maç oynatmak değil bence.

“TESİS ALT YAPI OYUNCULARININ KULLANABİLECEĞİ ALANLAR DEMEKTİR”
Benim futbol okulum var bunlar içerisinde 5 yaşında 7 yaşında 10 yaşında çocuklar yetişecek. Bu çocuklar o tesislerin sadece önünden geçebilecek. Bu nedenle bu statları yapıp biz tesis yaptık demek çok yanlış olur. Tesis alt yapı oyuncularının kullanabileceği alanlar demektir. Bu konuda yerel yönetimler de yanlış yapıyorlar. Şu anda burada belediyelerden bir yetkili olsa biz her semtte tesis yaptık diyecektir.

Yaptıkları 250-300 metre kare halı saha tesisi. Öyle yapacaklarına herhangi bir ilçe belediyesi 30 tane öyle halı saha yapacağına belli merkezlere 4 tane büyük saha yapsalar çocuklar daha iyi yararlanabilir. Ama her halde çok yere yapınca görsel olarak böyle daha dikkat çektiğini düşünüyorlar. Tesis sorunu devlet politikası olarak ele alınmalı ve 20-30 yıllık planlarla çözülmeli”diye konuştu.

“AMATÖR FUTBOLA YETERLİ DESTEK YOK”
Türkiye’de amatör futbola destek verilmediğini söyleyen başkan Ünlü “Denizli’de yaklaşık 2 yıl önce kulüplere yol yardımı ve malzeme yardımı yapılmıştı. O süreç iddia ediyorum Türkiye Cumhuriyeti’nde en çok kulüp kurulan tarih olarak tarihe geçmiştir. Belediyeler bize yardım ediyor çok fazla kulüp kurulmuştu.
Ayrıca; Belediyelerin yaptıkları yardımlar kanun gereği. Bunu bir hayır yada iyilik olarak değerlendirmemek lazım. Bunlar bizim ödediğimiz vergilerin bize geri dönüşümü olarak görmek lazım. Şu anda yasal olarak, kanunlara göre ödenmesi gereken para kulüplere ödenmiyor”ifadelerini kullandı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın