“DENİZLİSPOR’DA DENİZLİ’NİN ÇOCUKLARI OYNASIN”

HABER: ÖMER BEYAZOĞLU

Yukatel Denizlispor U19 takımı yeni sezon hazırlıkları kapsamında Sökespor ile antrenman maçında karşı karşıya geldi. Müsabakayı Yukatel Denizlispor, Futbol Şubesi Sorumlusu Ali Fırat ile birlikte izleyen Alt yapıdan sorumlu Başkan Yardımcısı Tolga Erdey oynanan oyun ve gösterilen performanstan memnun olduğunu belirterek önceliklerinin alt yapıdan futbolcu yetiştirmek olduğunu söyledi.

Denizli Futbol’a açıklamalarda bulunan, Yukatel Denizlispor Alt Yapıdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tolga Erdey “Göreve gelir gelmez çalışmalara başladık. Öncelikle tesis olmazsa olmaz dedik. Bunun için alt yapı takımlarımızın antrenman yaptığı tesisleri bakımdan geçirdik. Denizlimizin çocuklarına layık bir şekilde yapmaya çalıştık. Bunda büyük oranda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bundan sonra da tesis konusundaki projelerimiz, çalışmalarımız devam edecek.”dedi.
Alt yapı olarak önceliklerinin futbolcu yetiştirmek olduğunu dile getiren Başkan Yardımcısı Erdey “Denizlimiz’de futbol en çok sevilen sporlar arasında ilk sırada. Bunun yanı sıra 140 civarında amatör futbol takımımız var. Hedefimiz bu takımlarda mücadele eden yetenekli futbolcuları tespit ederek yetiştirmek ve onları üst liglere taşımak.Bunun için antrenör arkadaşlarımızla beraber çalışıyoruz. Mücadele ediyoruz. Yakın bir süre önce alt yapımızdan; Furkan Uslu, Ferhat Erdoğan, Göktuğ Ercedoğan, Mert Sarıkuş, Burak Gümüştaş, Emirhan Kaşçıoğlu, Muhammet Eren Kıryolcu ve Veten Tusha’yı profesyonel yaptık. Bu futbolcularımız ihtiyaçları doğrultusunda A takımında görev almaktadırlar. İnşallah önümüzdeki zaman sürecinde bu sayılar artarak devam edecektir”ifadelerinde bulundu.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın