Denizlispor'un eski futbolcusu Bahtiyar Yorulmaz, Ege Tv'de katıldığı televizyon programında Spor Spikeri Musa Uçak'ın sorularını yanıtladı ve bu ay sonu yapılacak olan kongrede aday olacağını resmi olarak açıkladı ve mevcut yönetimi topa tuttu.

Denizlispor'a başkan olmak için daha önce karar verdiğini ama Mustafa Üstek'e ile görüşme ile bunu ertelediğini belirten Bahtiyar Yorulmaz, "Para varken herkes kral oluyor, düştüğü zaman kimse dostun olmuyor. Denizli'de yetişmiş, oradan ekmek yemiş ve yetişmiş biri olarak kentimize ve takımımıza borcumuz var ve bunu ödemenin zamanı geldi. Takımın küme düşmesi bana ters geliyor. Kötü durumda sahipleneceğiz ve akıllı projeler ve çalışmalar ile Denizlispor'u yeniden şampiyon yapacağız. Ben şampiyon sözü vererek gelmek istiyor. Ben şampiyon yaparsam o zaman Bahtiyar olurum" dedi.Diğer yandan mevcut yönetimi de topa tutan Yorulmaz; "Aldığım duyumlar ve net olduğunu tahmin ettim bilgilere göre Denizlispor'un 180 milyon borcu var. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın evraklarını inceleyen arkadaşım şuan orda ve oda bu denetlemede yer alacak. Başkan basın toplantısında ben futboldan anlamıyorum diyor, başına silah mı dayadılar da başkan oldun. Bahaneler üretmeyecekler. Borcu ödeyecekler. Vali beye de çıkacağım ve bu durumu söyleyeceğim" dedi.
Yukatel Denizlispor, Süper Lig'in 41. haftasında Denizli Atatürk Stadyumu'nda oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını tamamladı.

Teknik direktör Ali Tandoğan yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana ısınma hareketleriyle başlayan futbolcular, iki grup halinde 5'e 2 top kapma çalıştı. Antrenman taktik çalışmalar ile sona erdi.

Yeşil-siyahlı ekip, bugün akşam saatlerinde gerçekleştirdiği antrenmanın ardından Haluk Ulusoy Tesisleri'nde kampa girerek maç saatini beklemeye başladı. Tedavisi devam eden Cenk Gönen, Mustafa Yumlu ve Marvin Bakalorz takımdan ayrı olarak bireysel çalışmalar gerçekleştirdi. Sakatlıkları süren Ayman Ben Mohamed, Oğuz Yılmaz ve Özer Özdemir ise antrenmana katılmadı.

Karşılaşma öncesi Kovid-19 PCR testinden geçen teknik heyet, futbolcu ve personellerde herhangi bir pozitif bulguya rastlanmadı. 11 Mayıs Salı günü saat 20.30'da başlayacak karşılaşmayı hakem Abdülkadir Bitigen yönetecek.