BAŞKAN “SONUÇLARA TAKILMAYIN” DEDİ

TFF 1.Lig’de iki haftalık mağlubiyet serisinin ardından zorlu Beypiliç Boluspor deplasmanından bir puanla döndüklerini belirten Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, “Ligde alınan her puanın ne kadar önemli olduğu, özellikle de deplasmandan çıkarılan puanların hedefe ulaşma yolunda altın değeri taşıdığı tartışılmaz bir gerçektir. Milli maçlar dolayısıyla verilen ara öncesi zor bir deplasmandan aldığımız bir puanın değerli olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Ligin ilk maçına 9 gün kala göreve geldiklerini ifade eden Mehmet Uz, “Rakiplerimiz Temmuz ayında toplanarak top başı yapıp sezon hazırlıklarına başlarken, takımımız ilk maçına teknik heyetsiz ve alt yapı oyuncularından oluşan bir takımla çıktı. Birçok takım sezon öncesi iki kamp yaparken, biz sezon başladıktan sonra takımımızı kurabildik. Diğer kulüpler yeni sezonun planlamasını yaparken, biz yönetim olarak kulübümüz kayyuma kalmasın diye, tüm olumsuzluklara rağmen elimizi değil vücudumuzu taşın altına koyarak göreve geldik. Maddi sıkıntılara rağmen kısa bir sürede 19 transfer yaparak maçlarımızı oynamaya başladık. Rakip takımların oyuncuları aylardır çalışırken, bizim oyuncularımız bir aydır hem fiziksel hem mental olarak hazır olmanın gayretini gösteriyor, bir yandan da maçlarda puan mücadelesi veriyor” dedi.

 

Göreve geldiklerinde hedeflerini ligde kalmak olduğunu açıkladıklarını ve bu hedefe ulaşmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Uz, “Eyüpspor ve Adanaspor galibiyetlerinin ardından kamuoyunda şampiyonluk ya da Play-off şarkıları söylenmeye başladı ancak biz o zaman da ilk hedefimizin ligde kalmak olduğunu hatırlattık. Ne iki galibiyetten sonra ne de iki mağlubiyetten sonra fikrimizi, hedefimizi veya düşüncemizi değiştirmedik. Çünkü kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı aldığımız sonuçlara göre değiştirmiyoruz. Görevi devraldığımız saat yaşadığımız hizmet aşkıyla şu andaki yaşadığımız duygular arasında bir fark yok. Devraldığımız bayrağı layık olduğu yere taşımaktan başka bir düşüncemiz yok. Bunu yaparken hiçbir zaman popülist yaklaşımlarda bulunmadık. Mali, sportif, idari ve diğer konulardaki gerçekleri göz ardı ederek hareket etme lüksümüz yok, olmayacak da. Ama şu da iyi bilinmelidir ki, ekonomik zorluklar içerisinde bu kulübü ayakta tutmaya çalışıyoruz. İlk geldiğimiz gün ne dediysek bugün de o sözlerimizin arkasında duruyoruz” dedi.Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın