MAÇ ÖNCESİ DENİZLİSPOR'A KÖTÜ HABER

Altaş Denizlispor'un geçtiğimiz hafta oynadığı Bursaspor maçındaki olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulunun kararını açıkladı.

Konuşla ilgili yapılan açıklamada; "Geçtiğimiz hafta Altaş Denizlispor Bursaspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulunun aldığı karar neticesinde Kulübümüz ve karşı takımın cezalandırılmıştır. PFDK’ nın aldığı karar sonucunda; ‘ALTAŞ DENİZLİSPOR Kulübünün, 05.12.2021 tarihinde oynanan ALTAŞ DENİZLİSPOR-BURSASPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 16.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu VIP TRİBÜN LOCA ÖNÜ blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, Aynı müsabakada ALTAŞ DENİZLİSPOR Kulübü sporcusu ABDULKADİR SÜNGER'in, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
BURSASPOR Kulübünün, 05.12.2021 tarihinde oynanan ALTAŞ DENİZLİSPOR-BURSASPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasında, meydana gelen saha olayları nedeniyle 16.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına’ kararına varılmıştır. Taraftarlılarımızdan ricamız maçlarımızda kurallara daha hassasiyet gösterilmesi ve uyulmadığı takdirde kulübümüze maddi cezalar olarak geri döndüğünün bilinmesine önemle rica ediyoruz" denildi.


Tags:

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın