DENİZLİSPOR YÖNETİMİ KARA TABLOYU AÇIKLADI

Altaş Denizlispor yönetim kurulu yaptığı yazılı açıklama ile takım durumunu değerlendirdi ve kurda yaşanan dalgalanmalardan dolayı borçların arttığını ve bu borçtan dolayı transfer yasağını kaldıramayacaklarını ve transfer yapamayacaklarını açıkladı.

Denizlispor yönetim kurulundan yapılan açıklamadra şu ifadelere yer verildi: "Süper Ligden düştükten sonra kayyuma kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Denizlispor Kulübü’müzü bulunduğu zor durumdan çıkarmak için göreve talip olduk ve değerli delegelerimizin oylarıyla hizmet etmeye başladık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren içinde bulunulan şartlardan, sezon sonu hedeflerine kadar birçok kez açıklamalar yaptık. Altaş Denizlispor Yönetim Kurulu olarak zor bir göreve geldiğimizi biliyorduk. Zor şartlar altında tüm imkânlarımızı seferber ederek kısa sürede transfer tahtasını açtık, yeni bir takım kurduk, teknik heyetimizi takımın başına getirdik. Kayyuma kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan, iki oyuncusundan başka kadrosunda profesyonel futbolcusu kalmayan, teknik heyeti olmayan bu kulübü ayakta tutmayı başardık. İlk maçına genç oyuncular ve teknik heyetsiz çıkan bir takım, sınırlı imkânlara rağmen bugün ligde var olma savaşını sürdürmektedir. Ligin ilk 3 haftalık periyodunda daha kurulma aşamasında olan takımımız, 3 hafta geriden gelmesine rağmen iyi bir performans ortaya koymuş ve 3 4 hafta öncesine kadar ligde iyi bir konuma gelmişti. Son haftalarda üst üste yaşanan sakatlıklar sebebiyle yaşanan puan kayıpları bizi üzse de, umutlarımızı kırmamaktadır.

Böyle zor günler geçirdiğimiz bir dönemde, sürekli olarak 12 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan transfer döneminde transfer yapıp yapamayacağımız gündeme getirilmektedir. Bugüne kadar her konuda şeffaf davrandık, bundan sonra da şeffaflığımızı sürdüreceğiz. Elbette devre arasında transfer yaparak takımımızı güçlendirmek isteriz ancak mevcut şartlarda transfer tahtasını açmamız neredeyse imkânsız durumdadır.
Şu anda 3 yabancı ve 4 yerli oyuncu transfer yasağı getirmiştir ve yasak listesine girmiştir. Sadece bu 7 oyuncunun getirdiği transfer yasağı rakamı 43 milyon 650 bin TL’dir. Transfer döneminin başlayacağı 12 Ocak 2022 tarihine kadar 15 yabancı oyuncunun daha yasak listesine gireceğinin bilgisini aldık. Bunlarla birlikte transfer yasağının kaldırılması için gerekli olan miktar bugünkü döviz kuru ile 118 Milyon TL’yi geçmektedir. Mevcut şartlarda ve döviz kurunun sürekli arttığı böyle bir ortamda, bu miktarda bir parayı bulup ödememiz asla mümkün değildir. Transfer tahtasının açılamaması ve transfer yapılamaması halinde yaşanacak sıkıntılardan en fazla etkilenecek futbolcular yine transfer yasağı getiren oyuncular olacaktır. Çünkü kadromuzu ne kadar güçlendirirsek o kadar sportif başarı yakalayacak, ne kadar sportif başarı yakalarsak ekonomik olarak o kadar fazla güçlenecek, ekonomik olarak ne kadar güçlenirsek bu oyunculara olan borçları o nispette ödeme imkânı bulacağız. Ekonomik ve sportif açıdan başarısız bir kulüpten hiçbir futbolcunun alacağını tahsil edemeyeceği bilinmelidir.
Altaş Denizlispor Kulübü Yönetim Kurulu olarak transfer tahtasını açabilmek için bu oyuncu kardeşlerimizle tek tek görüşecek ve transfer yasağının kaldırılması için kendilerinden talepte bulunacağız. Kendilerinin de hem alacaklarını tahsil edebilme hem de formasını terlettikleri bu kulübün darboğazdan çıkması için gereken fedakârlığı yapacaklarına inanıyoruz. Transfer tahtasının açılmaması ve yaşanan olumsuzluklarda yukarıda da ifade ettiğimiz gibi en olumsuz etkilenecek olan yine bu oyunculardır. Hepsinin emeklerine, alacaklarına saygımız sonsuz ancak kulübümüzün de bugün içinde bulunduğu durum ortadadır. Herkesin anlayışına sığınıyoruz. Yasak listesine giren ve girecek olan oyuncularımızın alacakları aşağıdaki şekildedir"Tags:

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın