EMRAH VAROL, "DEFANS HATALARI YAKTI"

Denizlispor, ligin ikinci yarısında başka bir performans sergileyeceğinin sinyallerini veriyor. İkinci yarının ilk maçında Adanaspor’u 3 golle geçerken, savunma hatalarının takımın başını ağrıtabileceğini yazmıştım. İstanbulspor maçı adeta yazdıklarımı onaylarcasına geçti. Ligin ilk yarısında da birçok kez savunmada hata yapan ve gol yenmesine neden olan Keremcan yine başroldeydi. Sol bek ihtiyacımızın Galatasaray’dan bile çok olduğu inancındayım

Ben yine de takımın oynadığı pozitif futboldan memnun kaldım. Topu ileriye taşımada eskisi gibi güdük kalmıyoruz. İsmail Haktan, Ziya bu konuda her takımın isteyebileceği oyuncular. Orta saha yükünü çeken Hasan Kılıç attığı golün yanı sıra iyi futboluyla da dikkat çekti. Bu oyuncuların göstereceği performans Denizlispor’un ligde alacağı konumu da belirleyecek.

Bu söylediklerimin olmasının şartı ise defanstaki toparlanmadır. Defans hattında hatalar inanılır boyutta değil. Keremcan’ın hatalarının yanı sıra Alperen ve Cenk de İstanbulspor forvetlerine dur diyemediler bu maçta. Reha Erginer’in önümüzdeki Eskişehirspor maçına kadar çözeceği sıkıntıların başında defans gelmeli. Pozisyon alma, hava topu mücadelesi, arkaya atılan topların engellenmesi gibi başlıca savunma konuları defalarca tekrar edilmeli ve önlemler alınmalı. Yoksa belki ligde gol sayımızı artırırız ama yedğimiz gol sayısı aynı kalır.

Ben her şeye rağmen takımın genel oyununun pozitif yönde ilerlediğini düşünüyorum. Defansta yaşanan sıkıntıların çözülmesi ve Eze’nin kendisini göstermesiyle ligde rahat nefes alacağımız günler yakındır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın