İBRAHİM GÜLER, KALE - TORBALI DEĞERLENDİRMESİ

14 haftadır kaybetmeyen Kale Belediyespor’umuza çok yazık oldu. Bugün Torbalı’yı yenebilseydik, şampiyonluk yolunda çok büyük yol kat edebilirdik. Haftaya Torbalı – Ödemiş maçı var. Daha Ödemiş takımı bizim sahamıza gelecek bu yenilgi çok kötü oldu. Şimdi biraz maçı değerlendirelim.

Maçın içinde, maçtan sonra hakeme Kale yönetimi ve taraftarları çok tepki gösterdiler. Ama gereksiz sucu önce kendinde arayacaksın. 14 Haftadır kaybetmeyen temsilcimiz, kendisi gibi oynamadı. Gökhan Hoca bugün eksi puan aldı. Zamansız değişiklikler, yanlış kadro tercihleri. Oyuna müdahale edememek. Bunları sorgulamak gerekir. Şiddetli rüzgarı kullanamadık. Penaltı pozisyonu bence net penaltıydı. İnşallah sahaya atılan maddelerden dolayı temsilcimiz, ceza almaz.

İLK YARIDA TORBALI RÜZGARI İYİ KULLANDI

İlk yarıdan başlayalım. Deplasman takımın attığı ilk golde, ara pasını aslında Torbalı’nın futbolcusu forvetine atmaya çalışırken, kanat oyuncusunun önüne düştü. Bizim sağ bek kademeye girmekte geç kalınca golü yedik. Tamamen şans golü oldu. Attıkları ikinci golde rüzgarın azizliğine uğradık. Ama sol ayaklı Torbalı’nın kanat oyuncusu, topa çok iyi vurdu. İlk yarıda rüzgarı arkasına alarak oynayan Torbalı’nın ataklarına engel olamadık. Ama devrenin sonuna doğru, taraftarlarımızın ve futbolcularımızın baskısı ile hakemi etkilemeyi başardık. Son dakikada attığımız golün öncesinde Mehmet bozcan net bir şekilde fual yaptı. Hakem görmezlikten geldi. Sonuç olarak çok doğru bir zamanda gol attık.

GÖKHAN KAYNAK OYUNU TUTAMADI

Devreye 2-1 yenik girmişin kendi sahanda oynuyorsun. Hakemi baskı altına almışsın, neden çift forvete dönmezsin anlamıyorum. Devre arasında hoca Kadiri oyuna alsa, hem kendi futbolcularına hemde taraftarlarına ben bu maçı alacağım sinyalini verecekti. Hoca aynı kadroyla ikinci yarıya başladı. Torbalı takımının ön tarafında ki yabancı oyuncuları, gülcüleri çok kaliteli oyuncular fakat defans hattı. İnanılmaz kötü. Üst üstte bulduğumuz gollerle ile bir anda öne geçtik. O kadar çok afalladılar ki Selim ve Doğukan inanılmaz pozisyonlar yakaladı. 4-5 tane atabilirdik. Fakat kaçırdığımız her golün üstüne Torbalı takımının direnci biraz daha arttı. Bu dakikalarda neden orta sahaya direnç kazandıracak bir oyuncu almadık anlamadım. Rakip takımın hocası hemen çift forvete döndü. Üst üstte yediğimiz iki gol ile rakip takım maçı 4-3’e getirdi. Gökhan Hoca yenik duruma düştüğünde çift forvete döndü. Artık maç gitti. Kırmızı kart çıktı. Çirkeflikler başladı. Torbalı takımı yerden kalkmadı. Tecrübesi ile dakikaları öldürdü ve 3 puanı kazandı.

MURAT, 10 NUMARA HAREKET YAPTI

Maçın son dakikalarında Gökhan Hoca kendi transfer ettiği 10 numaralı futbolcusu Murat’ı oyundan çıkarmak istedi. Hüseyin’i oyuna almasının amacını inanın hiç anlamadım. Neyse ben işin bu tarafında değilim, Murat o kadar kişinin önünde hocasını rencide etti. El kol hareketleri, oyundan çıkmak istememesi, kulübede hocasına posta koyması, futbola milyonlar akıtan taraftarı ile tek yürek olmaya çalışan Kale Belediyespor takımını yerin dibine soktu.

 UMUDUNU KAYBETME

Biz bugün Torbalı takımın şampiyonluk hayallerini suya düşürebilirdik. Ama yapamadık. Şimdi rakip takımların maçlarını takip edeceğiz. Kale Belediyespor’umuz için hiçbir şey bitmiş değil, bu yenilgi ile silkinip 5’te 5 yapabilirsek, neden şampiyonluk olmasın…

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın