HAKEM ATAMASINA BÜYÜK TEPKİ

Spor Toto 1.Lig’in 31.hafta mücadelesinde sahasında Çaykur Rizespor’u ağırlayacak olan Denizlispor’da, maça atanan hakem Suat Arslanboğa’nın Eskişehir bölgesi hakemi olması camiadan büyük tepki topladı.

Spor Toto 1. Lig 31.hafta maçında evinde Çaykur Rizespor ile karşılaşacak olan Denizlispor hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı. Maçın öneminin farkında olan yeşil siyahlı kurmaylar hakem ataması konusunda ise büyük bir şok yaşadı. Düşme hattında Denizlispor’un 2 puan altında yer alan Eskişehir’in bir hakeminin maça atanması yeşil siyahlı camiayı adeta ayağa kaldırdı. Hafta içerisinde açıklamalarda bulunan Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın göreve gelmeden önce yönetimden federasyona herkesin Eskişehirspor’un ligde kalması için kendisini aradığını söylemesinin üstüne böyle bir hakem atamasının yapılmasına Denizlispor’lu yöneticiler sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi.

Denizlispor Asbaşkanı Ali Fırat, bu olaya tepkisini “Temiz futbolda kirli işler” paylaşımı yaparak gösterirken, Denizlispor’lu bir diğer yönetici Necip İrdem, “Sezon sonu yaklaşırken Türk futbolunda pis kokular bilinçli demeç ve hakem atamaları” paylaşımı ile yaşananlara tepki gösterdi.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın