DENİZLİSPOR KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ

Denizlispor yönetimi yeni transfer Salami ile ilgili çıkan dedikodular üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı.

İddialara göre, transfer döneminde ismi birçok kez Denizlispor ile anılan Kehinde, Denizlispor’a istediği ücrette indirime gitmeyi kabul ettiğine dair haber gönderdi. Bunun üzerine harekete geçen Denizlispor’lu kurmaylar yeni sözleşme imzalanan Salami’yi takımdan göndermek istedi. Bunun için de oyuncuya 30 Bin Euro para ödemeyi kabul etti.

Geçen sezon Denizli’de oynanan olaylı karşılaşmada Denizlispor ve Ankaragücü yönetimi arasında çıkan olaylar, Kehinde transferini de etkiledi. Daha önceden oyuncudan herhangi bir bonservis bedeli talep etmeyen Ankaragücü yönetimi, Denizlispor’un devreye girdiğini öğrenince oyuncudan 40 Bin Euro serbest kalma bedeli istedi. Bu parayı ödemeyi kabul etmeyen Denizlispor yönetimi, Salami’yi tekrardan takıma geri çağırdı.  

DENİZLİSPOR’DAN YALANLAMA

Bu olayla ilgili bir bilgilendirme mesajı yayınlayan Denizlispor Kulübünden yapılan açıklama şu şekilde;

“Kazakistan’ın Irtysh Pavlodar takımından kulübümüze bedelsiz olarak transferi gerçekleşen futbolcumuz Gbolahan Salami’nin lisans işlemlerinin tamamlanamadığına dair çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu lisans işlemleri kulübümüz tarafından tamamlanmış olup, kulübümüzün lisansa engel hiçbir eksiği bulunmamaktadır. Oyuncunun takımımıza dahil olduğuna dair belge kulübümüze ulaşmıştır.

Futbolcumuzun yurtdışı transfer olması sebebiyle FIFA ile Kazakistan Futbol Federasyonu arasında yapılacak olan resmi işlemlerin tamamlanması beklenmektedir. İlgili işlemler Kazakistan Futbol Federasyonu’nun resmi tatil nedeniyle çalışmamasından dolayı tamamlanamamış olup, işlemlerin tamamlanmasının ardından futbolcumuz Gbolahan Salami kulübümüzün faal futbolcu listesinde yer alacaktır.

Bazı basın yayın organları ile sosyal medya adreslerinde çıkan haberlere itibar etmemenizi, kulübümüzün yayınlayacağı resmi açıklamaları beklemenizi önemle rica ederiz.

Denizlispor Kulübü”


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın