OSMAN ÖZAD, “GENÇLER: 4 – KABADAYILAR: 0”

Denizlispor, 19 yaşındaki eski futbolcusu Atakan Üner’in 1 gol, 2 asistle şov yaptığı maçta Altınordu’ya 4-0 mağlup oldu.

 

***

 

Maçın konuşulacak o kadar çok şeyi var ki…

Ama Altınordu mağlubiyetinin özeti şu: bugün sistem ve doğru yöneticilik kazandı.

Gençleri istemeyip bolca para ile transfer yaparak kendisini garanti altına alanlar değil, gençlere değer verip, parayı gençlere yatırıp sabredenler kazandı.

Senede bir kez yönetim değiştiren, sürekli politik yöneticiler seçenler değil, politikayla sporu birbirinden ayıranlar kazandı.

Kabadayılık yapanlar değil futbol oynamaya çalışan gençler kazandı.

 

***

 

Osman Hoca’nın neden ısrarla garantici olduğunu, risk almaktan bu kadar korktuğunu anlayamıyorum. 2-0 geriye düşüyoruz, stoperimiz kırmızı kart görüyor, Osman Hoca hücum oyuncusu Burak Çalık’ı çıkarıp stoper Cenk’i alıyor.

2-0 gerideyken santrafor Mehmet Akyüz’ü çıkarıp asıl mevkisi sol bek olan Gökhan Süzen’i alıyor.

Skor 4-0’a geliyor canla-başla mücadele eden Recep Niyaz’ı çıkarıp Tissdel’i alıyor.

 

***

 

Israrla yazıyorum, böyle devam ettiği sürece de yazmaktan asla usanmayacağım. Ziya Alkurt bu takıma yakışmıyor!

İzmir’e adeta çıkarma yapan Denizlispor taraftarının “Söylesene Osman Hoca takım niye oynamıyor” diye tezahürat yaptığı sırada top Ziya’ya geldi. Aldığı paranın ve bulunduğu yerin hakkını veren bir sporcunun topu alıp öne gitmesi gerekirken Ziya topla biraz yürüdü; evet yürüdü! Sonra da kendisinden topu kazanmak isteyen rakibe kabadayılık yaptı. Şov yapma Ziya 4 yedik, o durumda bari yapma!

Ben Ziya’yı geçen hafta çok beğenmiştim. Hatta mevkisini buldu diye düşünmüştüm. Oynarken değil de izlerken çok iyi Ziya.

Eğer ısrarla oynayacaksa da bi’ zahmet kendi topunu kendi getirsin!

 

***

Atakan Üner’in gol attıktan sonraki davranışını tasvip etmemiz mümkün değil. Umuyorum ki Altınordu yönetimi de gerekeni yapacaktır. Fakat biz Denizlililer olarak bu olayı olgunlukla karşılamalıyız. Atakan’ın hiçbir zaman arkasında durmayan Denizlispor’a kızması çok normal. 19 yaşındaki bir çocuğun bu davranışını gençliğine verip bundan sonra gururumuz olması için arkasında olmamız gerekiyor.

Atakan da bugün bize çok şey gösterdi aslında. Kendisine güvenildiği zaman, doğru sistemin bir parçası olduğu zaman, kendisine değer verildiğini hissettiği zaman, etrafında futbol oynamak isteyen insanlarla birlikte olduğu zaman neler yapabileceğini attığı 1 gol ve yaptığı 2 asistle gösterdi. Penaltı pozisyonunda da pozisyonu başlatan kişi Atakan’dı. Yani 4 golün 4’ünde de Atakan Üner vardı.

 

***

 

-Osman Hoca’nın ön tarafta oynadığında rüzgar gibi esen Himmet’i neden ısrarla sağ bek yapmaya çalıştığını da anlayamıyorum. Yetenekli ve karakterli bir sporcuya yazık ediyor.

-Keremcan’ın oynadığı kanat ise ilk yarıda resmen duble yol oldu. Altınordu işi o kanattan halletti.

-Bu takımda Recep Niyaz ve Aissati’yi anlayabilen 2 futbolcu olsa işler daha iyi olacak gibi. Hatta boş işlerle uğraşmak yerine anlamak isteyen…

 

***

 

Taraftarı da tebrik etmek lazım. Sezon başından beri koşulsuz destek veriyorlar takıma. Zor gibi görünüyor ama umarım bu destek devam eder.

 

***

 

Bu maçla birlikte artık bir şeyleri daha ciddi konuşmamız gerektiğine inanıyorum. Bu kulübün şu an en az ihtiyacı olan şey politik yöneticiler.

Denizlispor’un ihtiyacı, kulübü kendi şirketi gibi yönetecek, futbola karışmayacak ama futboldan anlayacak, kimsenin aklında soru işareti bırakmayacak, dürüst ve profesyonel davranışları olan bir yönetici topluluğu.

Bu tariflerde bir Hasan Kıbrıslıoğlu vardı ama onu da el birliğiyle küstürdük zaten…

 

Saygılarımla

Osman Özad..

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın