YASİN ÖZPEK, "KARAKTERSİZ FUTBOLCU TOPLULUĞU"

Denizlispor Asbaşkanı Yasin Özpek, bugün futbolcuların antrenman boykotu yapmasının ardından zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

 

Karakterli ve karaktersiz futbolcu topluluğu olduğunu söyleyen Yasin Özpek “Biz daha dün bismillah dedik, görev dağılımını daha dün yaptık. Çalışmalarımıza da başladık fakat bugün burada acı bir gerçeği yaşadık, kendilerini de kınıyorum. Hakikaten ayıp ettiler. Bize en azından 10-15 gün süre tanısalardı… Kendilerine de izah etmeye çalıştık. Fakat karakterli ve karaktersiz futbolcu topluluğu var. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum. İyi bir yerlere geldik. Biz heyecanla geldik, hevesimizle geldik. Ama karşılaştığımız olay hiç hoş değil. Sportif ahlaka da hiç yakışmıyor. Biraz sinirliyim kusura bakmayın. Herkes kendine yakışanı yapıyor. Bu kulübün karakterli futbolculara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sporcu var, sporcu var…”

 

Ümraniye maçı hakkında da açıklama yapan Özpek, “Sahada oynayan biz değiliz, futbolcuların kendileri. Kendileri bilir. Denizlispor kulübü çok büyük bir kulüptür. Kimseye de boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz de. Kimsenin bu kulüpten bir lira alacağı kalmamıştır, kalmayacaktır da. Denizlispor büyük bir camiadır, arkasında koskoca Denizli halkı vardır. Bizler kalıcıyız, belli insanlar geçici. Biz de bundan sonra yapacağımız transferlerle burada karakterli insanların top oynamasını istiyoruz. Buraya geliyoruz, bir başkan olarak, başkanı da geçtim bir ağabey olarak, futbolcu ayak ayak üstüne atmış, ayağını bile indirmekten aciz. Daha önceden tanıdığım futbolculara gel diyorum, insan bir hayırlı olsun der en azından, 3-4 yıldır tanıdığım futbolcu, onu bile demekten aciz. Demek ki böyle durumlarda insanların karakteri, kişiliği ortaya çıkıyor.” dedi.

 

Haber: Osman Özad..
Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın