FIRAT, "MÜDAHALE EDECEĞİZ"

Denizlispor’da futbolcuların bugün antrenman boykotu yapmasının ardından Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat açıklamalarda bulundu.

 

Bir an önce bu sorunu çözeceklerini dile getiren Fırat, “Öncelikle üzgünüm. Biliyorsunuz daha yeni bir kongre yapıldı, yeni bir yönetim geldi. Gelir gelmez böyle bir şeyle karşılaşmak bizi üzdü. Yeni yönetimde tıpkı benim gibi aynı arkadaşlarla daha önceden çalışan arkadaşlar da var. 2 yıldır hukukumuz devam eden arkadaşlar var. Bu tavırları beni hakikaten çok üzmüştür. Ben geldiğim ilk gün mali durumlar nedir, ne alınmış ne verilmiş ona baktım. Baktığımda o kadar sorun edilecek bir durum değil. Daha önce bundan daha vahim durumlar yaşadık. Ama bu onların kendi tasarruflarıdır. Sonuçta profesyonel bir yaşam, en doğal haklarıdır. Ama böyle bir şeye başvurmasalardı daha şık olurdu. Kendi içimizde sorunları çözmemiz gerektiğine inanan biriyim. Zaten biz ilk geldiğimiz gün de kendi aramızda konuştuk, dün de konuştuk. Biz bir planlama yapıyoruz. Bir takvim geliştiriyoruz. Onlara bir ödeme planı hazırlıyoruz. Fakat arkadaşlar bu ödeme planını kabul etmek istemiyorlar. Bir çaresini bulacağız. Bunlar Türkiye’de düzenli ödemelerin olmadığı kulüplerde sık sık yaşanan şeyler. Ama umut ediyorum biz bir şekilde bunları tolere edeceğiz. Diliyorum ki sportif anlamda bir sıkıntı yaşamayalım. Yoksa mali anlamdaki bu sıkıntıları kendi aramızda bir şekilde aşacağız. Güçlü bir yönetim kurulu var. Bu yönetim bu rakamların üstesinden gelebilecek güce sahip. Belki bugün olmaz yarın olur. Bizim arkadaşlarımızdan ‘bu alacaklarınızdan vazgeçin’ gibi bir talebimiz olmadı, olamaz da. Bu onların alın teridir. Biz bu alın terini en hızlı şekilde nasıl ödeyeceğiz, onun uğraşı içindeyiz. Ama bizim elimizde de sihirli bir değnek yok. Daha dün bir bugün iki. En kısa süre içinde bunu bir çözüme kavuşturacağız. Zaten kendilerine de bir ödeme takvimi yaptık ama arkadaşlar sanırım bu ödeme takviminden pek memnun kalmadılar. Bunu da bir tepki olarak ortaya koydular. Kendi aramızda tartışarak değerlendireceğiz, ortak bir yol bulacağız.” şeklinde konuştu.

 

Ali Fırat antrenman boykotunun sürüp sürmeyeceğiyle ilgili gelen soruya da, “Ben bu boykotu sürdüreceklerini düşünmüyorum. Ben bu boykotun dikkatleri buraya çekmek için bir günlüğüne yapıldığını düşünüyorum. Bu mali sıkıntıların giderilmesi açısından bir günlük yapıldığını düşünüyorum. Devamı geleceğini düşünmüyorum. Zaten yönetim olarak da buna müdahale edeceğiz. Sportif anlamda kulübün zarar görmemesi için biz bu durumu çözeceğiz.” dedi.

 

Haber: Osman Özad..
Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın