OSMAN ÖZAD, “NERDEN BAKSAN TUTARSIZLIK NERDEN BAKSAN AHMAKÇA”

Denizlispor’da alacakları ödenmediği için çarşamba günü antrenmana çıkmayan futbolcular beklendiği gibi bugün sahaya indi.

Durum her ne olursa olsun futbolcular haketmedikleri bir şeyi talep etmiyorlar Denizlispor yönetiminden. Haklarını aramak için boykot yapmaları da haklarıdır. Hiçbir şeye itiraz edilemeyen ülkemizde böyle bir şeye cesaret ettikleri için futbolcuları kutluyorum.

Ama…

Her şey bu ama’dan sonra başlıyor.

 

***

 

Nereden tutarsanız tutun elinizde kalacak bir olayla karşı karşıya Denizlispor.

1-Geçmiş yönetim futbolculara defalarca alacaklarının ödemesiyle ilgili sözler veriyor ama yerine getirmiyor. En son söz verdikleri gün geldiğinde de kongre kararı alıyor. Kongre kararı almasına rağmen geçmiş yönetim durmuyor ve alacaklarıyla ilgili futbolculara söz vermeye devam ediyor. Yeni yönetim pazartesi göreve başlıyor, salı günü görev dağılımı yapıyor, çarşamba günü futbolculara verilen sözün günü geliyor. Futbolcular da haklı olarak defalarca verilen sözler tutulmamasına rağmen  bir beklenti içindeler. Yani yönetim kuruluna yeni giren isimler, eski yönetimin bedelini ödüyor…

2-Yeni gelen yönetim kurulu üyeleri Ali Fırat ve Yasin Özpek hocayla ve futbolcularla toplantılar yapıp ‘Biz artık buradayız’ diyerek bir ödeme planı çıkarıyor. Daha önce de yöneticilik yaptıkları zamanlarda çalıştıkları futbolcuların kendilerine güveneceğini düşünen Fırat ve Özpek’in umdukları olmuyor ve futbolcular bu ödeme planına olumsuz yanıt veriyor. Dahası, iddialara göre daha önceden araları çok iyi olan futbolcular yöneticilere ‘saygısızlık’ yapıyor. Yöneticiler de bu duruma oldukça sinirleniyor.

3-Daha öncesinde ise Teknik Direktör Osman Özköylü, her zamanki fevri çıkışlarından birisini yaparak basına “Bizim de evde çoluğumuz çocuğumuz var. Onlar evde taş yemiyorlar. Biz evde karga beslemiyoruz” şeklinde oldukça yersiz, gereksiz ve bir o kadar da amatörce bir açıklama yapıyor.

 

***

 

Şimdi sizlere Denizlispor’un yıllar içinde neden ve nasıl bu hallere geldiğini açıkça gösteren bir olayı anlatacağım:

Denizlispor’un hocası cesaret ederek çıkıp ‘Bu işler primle olmuyor, biz de evde karga beslemiyoruz’ gibi amatörce bir açıklamayı yapabiliyor.

Hocanın böyle bir açıklamayı yapabilmesi tamamen yönetimin zafiyetidir.

Haydi bakalım bu kulüpte Ali İpek başkanken bir hoca çıkıp da basına ‘Biz evde karga beslemiyoruz’ diyebilsin!

Koskoca Denizlispor’un en çok sözü geçen yöneticisi de hocanın yaptığı amatörlüğün daha da amatörlüğünü yaparak hocanın açıklamalarına basın aracılığıyla cevap veriyor.

Çalıştırdığı teknik direktörle basın önünde kavga eden yönetici!

Böyle bir yöneticilik şekli O-L-A-M-A-Z !

Sen patronsun, çekersin hocanı hesabını sorarsın. O da senden alacaklarının hesabını kapalı kapıların arkasında sorar. Bu iş kamuoyu önünde olmaz.

 

Ali İpek’li zamanlardan hocaya basın aracılığıyla cevap veren yöneticilerin kral olduğu zamanlara…

Hey gidi Denizlispor’um hey!

 

Saygılarımla

Osman Özad..Yorumlar  

0 #1 Efsane başkan 05-10-2018 11:19
Yonetimde bulunan yoneticiler isim isim kulune kac tl cebinden para vermis bir liste olusturulsun reklam yapan yonetici ile is yapan belli olsun Ali ipek baskan denizlispor şampiyon
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın