HOCA GİTTİ YÖNETİM KAN KUSTU

Denizlispor’da teknik direktör Osman Özköylü dönemi resmen sona erdi.

 

Osman Özköylü’nün devre arasına kadar alacağı olan ücretlerinin tamamını ödedikten sonra sözleşmesini fesheden yönetim, Özköylü’nün herhangi bir tazminat talebinde bulunmadığını belirtti.

Fesih işlemi gerçekleştikten sonra basın mensuplarının karşısına geçen Denizlispor yönetimi Osman Özköylü’yü adeta topa tuttu.

Başkan Mustafa Üstek, Taner Atilla, Ali Fırat, Engin Şahin ve Mustafa Demirkollu’nun katıldığı basın toplantısında ilk sözü Ali Fırat aldı.

 

“OĞUZ ÇETİN’LE GÖRÜŞTÜK”

Sosyal medyada tazminat olayıyla ilgili bir bilgi kirliliği olduğunu belirten Ali Fırat, “Herhangi bir tazminat ödemeyeceğiz, Osman Özköylü’nün de böyle bir talebi olmadı.” dedi. Özköylü’nün Ümraniyespor maçı sonrası yaptığı açıklamaları doğru bulmadığını belirten Fırat, “Osman hoca ile bugünden itibaren bağımızı koparmış bulunmaktayız. Yeni teknik direktör konusunda çalışmalarımız başladı. Aceleci davranmayacağız. Uzun soluklu ve sportif anlamda başarı yakalayabileceğimiz bir hocayla çalışmak istiyoruz.” dedi.

Oğuz Çetin ile ilgilendikleri yönünde sorular soruya da değinen Ali Fırat, “Kendisiyle bir görüşmemiz oldu ancak hocamızın farklı bir kariyer planlaması olduğu için olmadı.” dedi.  

 

“DAHA ÖNCE GÖNDERMELİYDİK”

Ali Fırat’ın ardından konuşan Taner Atilla, görevine son verilen Osman Özköylü’ye adeta kan kustu.

Takımın hocanın bir önceki hafta yaptığı açıklamalarda cesaret alarak antrenmana çıkmadığını savunan Atilla, “Osman Özköylü’ye bugüne kadar 175 bin TL ödeme yaptık ki zaten kendisiyle 1.000.000 TL ‘ye anlaşma yaptık. Ligin bitmesine daha 26 hafta var bu ne para hırsıdır? Evet ekonomik anlamda bazı sıkıntılarımız olabilir ancak bir çok kulüpten de iyi durumdayız. Bugün hangi kulüp futbolcularının paralarını günü gününe ödeyebiliyor? Aslında ‘karga mı besliyoruz’ açıklamasının ardından yollarımızı ayırmamız gerekiyordu ancak orada hata yaptık. Kendisine ödeme planını sunmamıza rağmen yersiz açıklamalar yapmaya devam etti. Bu açıklamalar takımın konsantrasyonunu bozdu ve iki kere mağlup olduk. Mağlup olduğumuz, Altınordu ve Ümraniyespor maçlarında da açık söyleyeyim şaibe olduğunu düşünüyorum. Bu iki maçta da kendimiz gibi oynamadık. Takımımız 4.sırada olabilir evet ama geçen yıl Fatih Tekke’nin o takımla yakaladığı ortalamanın hala altındayız. Tüm medya kuruluşlarımızı şeffaf olmamakla suçlayan hocamız burada da yanlış yapmıştır. Kimseyi karalamak doğru değil. Taraftar konusunda da açıklama yapan hocamız şunu biliyor ki kaybedilen maçların tamamında bu taraftar bizi her zaman bağrına bastı. Hiç bir taraftar grubu şimdiye kadar bize sorun yaşatmadı ki maça gelen Kapalı Tayfa grubu bize daha da katkı sunan ve hiçbir talebi olmayan kişilerdir. Kimse bizim hiçbir taraftar grubumuza paralı asker diyemez. Antrenmana çıkmama olaylarının sonrasında bir tek kişinin buraya gelmesi ve neden çıkmıyorsunuz diye bağırmasını bile abartan hocamız tehdit varmış gibi taraftar baskısı varmış gibi algı operasyonu yapmıştır. Çalışan hakkını isteyince suçlumu oluyor diyen hocamız gelirsin bu şartları beğenmiyorsan görüşür istifa eder gidersin bu üslup ne kadar doğru? Hoca ile anlaştığımız söyleniyor ve o hocanın tribüne geldiğinden bahsediyor. Sadece bahse konu hoca dışında 5 hoca maçımızı takip etti. Bu kulüpten kimler geldi kimler geçti. Bu kulüp ne hocalar ne oyuncular yetiştirdi ama hiç böyle bir üslup ile karşılaşmadı. Bu kulübün ekonomik sorununun sadece yönetim kurulu tarafından değil tüm şehir tarafından planlanması gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

 

“440 BİN LİRAYA 8 MAÇA ÇIKTI”

Son olarak söz alan Başkan Mustafa Üstek, Ümraniyespor maçından önce hocayla yolları ayırma kararı aldıklarını belirtti. Ümraniyespor maçını 10-0 kazansak da hocayla yollarımızı ayıracaktık diyen Üstek, “Takım üzerinde negatif bir etkisi olmasın diye Ümraniyespor maçının bitmesini bekledik. Hocamıza 175 bin lira bir ödeme yapmıştık. 265 bin lira daha ödeyip fesih için kendisine imza attırdık. Toplamda 440 bin liraya 8 maça çıktı. Denizlispor büyük bir camia ve bu camiaya gelmek isteyen onlarca hoca var. Bu konuyla ilgili yetkiyi tamamen Ali Fırat Bey’e verdik. Denizlispor’da anlatıldığı gibi büyük bir ekonomik problem yok. Primleri bir ertesi hafta oynanacak olan maça kadar ödüyoruz. Maaşlarla ilgili de bir planlama yaptık. Denizlispor’da kimsenin parası kalmamıştır, kalmaz da… Yarın toplam 1 milyon 500 bin liralık ödeme yapacağız.” dedi.


Haber: Eren ErdoğanYorumlar  

+2 #1 Altmış altı ruhu 09-10-2018 21:26
Oncelikle birazda kendimize bakmalıyız denizlispor yoneticisi sosyal medyada horoz karga yazilari yazmamali yakışık olmuyor denizlispor bir markadır hic kimseninde sahsi kulubu degildir ankaragucu macinda yasananlar da hos değildi futbolda siddetin her turlusune karşı olmalıyız insanlari ayristirici değil birlestirici tutumlar sergilemeliyiz bir hoca dusunun 8 mac cikiyor 440 bin lira veriliyor gonderiliyor bu paralar butun personelin senelik maaslarindan bile fwzla olarak dusunuldugunde insanlar kendilerini elestirmeyide bilsinler aslı olan denizlispordur.
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın