HOROZUN SÜPER LİG HİKAYESİNİ ANLATTI

9 yıl aradan sonra yeniden Süper Lig’e merhaba diyen Yukatel Denizlispor’un süper lig’e dönüş hikayesini yeşil siyahlı ekibin Teknik Direktörü Yücel İldiz anlattı. Beın Spor’a Yukatel Denizlispor’un süper lig hikayesini anlatan İldiz, Süper Lig için büyük mücadeleler verdiklerini belirtti.

 

“3. TEKLİFİ GERİ ÇEVİREMEDİM”

Denizlispor ilk 2 teklifini kabul etmediğini ama 3. Teklifi kabul ederek Denizlispor’a teknik direktör olarak geldiğini belirten İldiz, Denizlispor’un sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ve yoğun çalışma ile bunu atlattıklarını ifade ederek; “Geldiğimde çok sıkıntılar vardı. Ligin bitmesine 8 hafta kalmıştı ve son yıllarda sezonu hep sonlarda bitiriyordu. Çok iş yapmamız gerekiyordu ve bunu yaptık. Yoğun bir çalışma temposuna girdik” dedi.

 

KENT KENETLENDİ

Bu zorlu mücadelenin ve kazanma inancının Yukatel Denizlispor’u 9 yıl aradan sonra Süper Lig’e taşıdığını belirten İldiz; “Çok çalıştık ve son hafta sezonu şampiyon olarak tamamladık. 9 yıl aradan sonra Süper Lig’te bizim için zordu. Başkanımızın desteği, kentin bizlere inanması, dolu stadyumlarda maç oynamamız bizlerin daha çok çalışmasını sağladı. Stadyumdan tesislerine, futbolcusuna kadar yeni bir Denizlispor oluşturduk. Ardından Süper Lig’e merhaba dedik ve iki hafta içerisinde iyi sonuçlar elde ettik. Artık hedefimiz bu yükselişi en iyi şekilde sürdürmek” dedi.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın