39 PUANI GÖRMEDEN RAHAT EDEMEYİZ

Süper Lig’in ilk yarısını 22 puan ile tamamlayan Yukatel Denizlispor, ikinci yarı için Antalya kampında çalışmalarını sürdürüyor. Sezonun ikinci yarısına 4 transfer yaparak, Süper Lig yolunda emin adımlar ile ilerlemek istediklerini belirten Teknik Direktör Mehmet Özdilek, Denizlispor’u değerlendirdi. 

İlk yarının Denizlispor için önemli olduğunu belirten Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek; “9 yıl aradan sonra süper lige çıkan bir takım olduğu için zor bir süreç geçirildi. Takım hem süper lig için yapılanma yaparken, hem de sosyal tesisler anlamında çalışmalar yapıldı. Bu arada süper ligi bilen futbolcular ile bir kadro oluşturulmuş. Süper ligin 3 maçından sonra ivme aşağıya doğru inmiş. Bu süreçte yönetim 5 ve 8. Haftalarda bir değişim yaptı ve ben geldim. Göree gelmemiz ile birlikte 10 haftalık zorlu bir süreç bizi bekledi. 7. Haftadan sonra sağlıklı bir sürece girdik ve ligin ilk yarısını 22 puan ile kapattık” dedi. 

Kamp çalışmalarını da değerlendiren Özdilek, 10 Ocak’a kadar kampta kalacaklarını ve yoğun bir  çalışma ile sezonun ikinci yarısına hazırlanacaklarını belirterek; “Bu kampta iyi çalışmamız gerekiyor. Yeni gelecek oyuncularımız ile süper ligin ikinci yarısına iyi hazırlanmalıyız. 10 günde bizi önemli maçlar bekliyor. Sağlık konusunda ufak sorunlarımız var ama arkadaşlarımızda bu problemi atlatarak maçlara katılacaklar. Diğer yandan gidenler var ve gelenler olacak. Ara transferde 4 oyuncuyu takımımıza dahil etmek istiyoruz. Sizlerinde bildiği gibi ara transferler zor oluyor. Sakin ve sabırlı olacağız ve takımımızı iyi hale getireceğiz” dedi.

Kadro dışı kalan futbolcular ile ilgili de konuşan Özdilek; “Yönetim ile sıkıntı yaşayan bazı futbolcularımız ile yollarımızı ayırıyoruz. Stoper konusunda eksiğimiz var bunuda yapacağımız takviyeler ile telafi edeceğiz. İkinci yarıda 39 puanı görmeden rahat edemeyiz. Bunun için çalışacağız ve ligi en iyi şekilde tamamlayacağız. Amacımız Süper Lig’te kalıcı olmak” dedi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın