HOROZ PENALTILARDA YIKILDI

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu rövanş maçında Trabzonspor ile kendi evinde mücadele eden Denizlispor, mücadelesi ise dikkat çekti. 90 dakikayı ve uzatmaları 2-0 önde tamamlayan yeşil-siyahlı ekip, penaltılarda 4-2 yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'na veda etti.

Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur rövanş maçında Yukatel Denizlispor Trabzonspor ile mücadele etti. Saat 17:00'da başlayan maçta Denizlispor oynadığı oyun ile dikkat çekti. Maçın ilk yarısını 2-0 tamamlayan yeşil-siyahlı ekip, maçın 90 dakikasına ve uzatmalarına kadar 2-0'lık skoru korudu. Penaltılara kalan maçta Trabzonspor 4 golü kaleyle buluşturarak maçı 4-2 kazandı.

Denizlispor'un gollerini ise 14. dakikada Oscar Sapunaru ile 23. dakikada Recep Niyaz kaydetti.

DENİZLİSPOR İLK 11'İ
Yukatel Denizlispor sahaya Tolgahan, Zeki, Muhammet, Sackey, Olcay, Onazlı, Kıbong, Recep, Sacko, Sadet ve Oscar ilk 11'i ile çıktı. 

TRABZONSPOR İLK 11'İ
Trabzonspor sahaya, Erce, Hüseyin, Hosseını, Novak, Serkan, Mıkel, Ndıaye, A. Parmak, Nwakaeme, Yusuf ve Sörloth ilk 11'i ile çıktı.MAÇTAN DAKİKALAR

PENALTILAR
120.Hakem Ali Şansalan ikinci uzatma devresini bitiren düdüğünü çalıyor. Maç penaltılara gidiyor.
120.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Jose Sosa ceza sahası içine ortasını gönderiyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
120.Muhammet Özkal, Alexander Sörloth'u hızlı gelişen atakta yerde bırakıyor ve ikinci sarıdan kırmızı kartı görüyor ve oyundan atılıyor.
118.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Tiago Lopes ceza sahası içine ortasını yapıyor. Bu topa hareketlenen Isaac Sackey kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top kalenin yanından dışarı çıkıyor.
118.Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Alihan Kalkan ceza sahası içine ortasını gönderiyor. Bu topa hareketlenen Oscar Estupinan kafa vuruşunu yapıyor ancak bu topu Erce Kardeşler kornere tokatlıyor.113.Sağ kanattan Doğan Erdoğan'ın gönderdiği topa hareketlenen Alexander Sörloth ceza sahası içinden kaleye vuruşunu yapıyor ancak bu top kalenin üzerinden dışarı çıkıyor.
112.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Jose Sosa ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top savunma oyuncuları tarafından uzaklaştırılıyor.
111.Sol kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Sedat Şahintürk ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
107.Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Badou Ndiaye kısa pasını Alexander Sörloth'a gönderiyor. Alexander Sörloth ceza sahası içinde kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri dönüyor.
105.Hakem Ali Şansalan ikinci uzatma devresini başlatan düdüğünü çalıyor ve Trabzonspor'lu oyuncuların vuruşuyla oyun başlıyor.
105.Hakem Ali Şansalan ilk uzatma devresini bitiren düdüğünü çalıyor ve ilk uzatma devresi 2-0'lık skor ile sona eriyor.
105.Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Recep Niyaz bu duran topu paslaşarak kullanıyor.
105.Olcay Şahan, Badou Ndiaye'ye yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
102.Sağ kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Jose Sosa ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu pozisyon faul gerekçesiyle duruyor.
100.Ceza sahası dışı sol çaprazda kısa pasla topla buluşan Alihan Kalkan kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri dönüyo
94.Trabzonspor 10 kişi kaldı.
94.Anthony Nwakaeme hakeme pozisyon sonrası yaptığı itirazları sonucunda ikinci sarıdan kırmızı kartı görüyor ve oyundan atılıyor.
94.Anthony Nwakaeme hakemi aldatmaya yönelik hareketi dolayısıyla sarı kart görüyor.
93.Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Jose Sosa ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
92.Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Jose Sosa ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
MAÇ UZATMALARA GİTTİ
90+8.Doğan Erdoğan, Radoslaw Murawski'ye yaptığı sert müdahale sonrasında sarı kartla cezalandırılıyor.
90+8.Hızlı gelişen atakta sağ kanatta topla ilerleyen Yusuf Sarı ceza sahası içine ortasını yapıyor. Bu topa hareketlenen Jose Sosa ceza sahası içi sağ çaprazdan kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top yandan dışarı çıkıyor.
90+8.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Sedat Şahintürk ceza sahası içine ortasını yapıyor.Ön direkte bu topa hareketlenen Oscar Estupinan kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top direğe çarpıp oyun alanına geri dönüyor.
90+8.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Sedat Şahintürk ceza sahası içine ortasını yapıyor. Bu topu savunma oyuncuları tekrar kornere gönderiyor.
90+8.Savunma oyuncularından seken topu kontrol eden Recep Niyaz ceza sahası içinde topu göğüsü ile yumuşatıp kaleye şutunu gönderiyor. Bu topu Erce Kardeşler kornere tokatlıyor.
90+8.Sağ kanattan gelişen atakta kısa pasla topla buluşan Badou Ndiaye ceza sahası içi sağ çaprazdan kaleye şutunu gönderiyor. Kaleci Hüseyin Altıntaş'dan seken topu çizgide savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
90+8.Savunma arkasına atılan pasa hareketlenen Anthony Nwakaeme ofsaytta kalıyor.90+8.Maçın sonuna en az 8 dakikalık oynanmamış süre ekleniyor.
85.Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Hadi Sacko ceza sahası içine girip kısa pasını Oscar Estupinan'a gönderiyor. Oscar Estupinan altıpas içinden vuruşunu yapıyor ancak bu topu kaleci Erce Kardeşler müdahalesiyle uzaklaştırıyor. Uzaklaştırılmaya çalışılan topla buluşan Recep Niyaz altıpas içinden tekrar vuruşunu yapıyor. Bu topu Erce Kardeşler yine müdahalesini yaparak tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
82.Sol kanatta topla ilerleyen Olcay Şahan kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top kalenin yanından dışarı çıkıyor.
80.Savunma arkasına atılan kısa pasa hareketlenen Joao Pereira ofsaytta kalıyor.
77.Trabzonspor'da ikinci oyuncu değişikliği Serkan Asan çıkıyor ve yerini Joao Pereira'ya bırakıyor.
72.Anthony Nwakaeme'nin sol kanattan ceza sahası içine havalandırdığı topa hareketlenen Yusuf Sarı kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top kaleci Hüseyin Altıntaş'ın kontrolünde kalıyor.
71.Sol kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Anthony Nwakaeme ceza sahası içine ortasını yapıyor. Bu topa hareketlenen Alexander Sörloth kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top kaleci Hüseyin Altıntaş'da kalıyor.
66.ukatel Denizlispor üçüncü ve son oyuncu değişikliğini yapıyor. Sakatlanan Tolgahan Acar çıkıyor ve yerini Hüseyin Altıntaş'a bırakıyor.
62.John Obi Mikel'in savunma arkasına attığı uzun topla buluşan Anthony Nwakaeme ceza sahası içi sağ çaprazdan kaleye şutunu gönderiyor ancak bu topu kaleci Tolgahan Acar müdahalesiyle uzaklaştırıyor.
61.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Sedat Şahintürk ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
59.Yusuf Sarı, Recep Niyaz'ı hızlı gelişen atakta sert müdahaleyle yerde bırakıyor ve sarı kartla cezalandırılıyor.
56.Yukatel Denizlispor ikinci oyuncu değişikliğini yapıyor. Zeki Yavru çıkıyor ve yerini Radoslaw Murawski'ye bırakıyor.
56.Yukatel Denizlispor ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Recep Niyaz çıkıyor ve yerini Tiago Lopes'e bırakıyor.
55.Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Jose Sosa ceza sahası içine ortasını yapıyor. Bu topa hareketlenen Alexander Sörloth arka direğe yakın bölgeden kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top diğer kanattan dışarı çıkıyor.
53.Ceza sahası içine topla ilerleyen Anthony Nwakaeme altıpasın hemen solundan kaleye şutunu gönderiyor ancak bu topu kaleci Tolgahan Acar kornere gönderiyor.
52.Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Jose Sosa ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top savunma oyuncuları tarafından uzaklaştırılıyor.
51.Penaltı atışı için topun başına geçen Alexander Sörloth şutunu gönderiyor. Bu topu kaleci Tolgahan Acar kornere tokatlıyor.
49.Muhammet Özkal, Alexander Sörloth'a ceza sahası içinde yaptığı faulle penaltıya sebebiyet veriyor.
47.Ceza sahası önünde topla buluşan Anthony Nwakaeme ceza sahası içi sol çaprazdan kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top yandan dışarı çıkıyor.
46.Trabzonspor ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Abdulkadir Parmak çıkıyor ve yerini Jose Sosa'ya bırakıyor.
46.Hakem Ali Şansalan ikinci yarıyı başlatan düdüğünü çalıyor. Ev sahibi Yukatel Denizlispor'lu oyuncuların vuruşuyla ikinci yarı başlıyor.
İKİNCİ YARI BAŞLADI
45+1 Hakem Ali Şansalan ilk yarıyı bitiren düdüğünü çalıyor. İlk yarı Yukatel Denizlispor'un 2-0'lık galibiyetiyle sonuçlanıyor.
40.Sol çaprazda topla ilerleyen Anthony Nwakaeme uzaklardan kaleye şutunu gönderiyor ancak bu topu kaleci Tolgahan Acar tokatlayarak uzaklaştırıyor.
35.Orta alandan atılan pasa hareketlenen Anthony Nwakaeme ofsaytta kalıyor.
32.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Yusuf Sarı ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
30.Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Yusuf Sarı ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
29. Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Abdulkadir Parmak ceza sahası içine ortasını çeviriyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
28.Sol kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Filip Novak ceza sahası içine ortasını gönderiyor. Bu topa hareketlenen Alexander Sörloth penaltı noktasının hemen yanından kafa vuruşunu yapıyor ancak bu topu kaleci Tolgahan Acar kornere tokatlıyor.
23.Golün pasını veren oyuncu Hadi Sacko oluyor.
23.GOOOLL!! Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Hadi Sacko ceza sahası içine girmeden ortasını yapıyor. Bu topa hareketlenen Recep Niyaz altıpas önüden kafa vuruşunu yapıyor ve topu ağlarla buluşturuyor. Yukatel Denizlispor, Recep Niyaz'ın golüyle skoru 2-0'a taşıyor.
21.Zeki Yavru, Filip Novak'a yapıtğı sert müdahale sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
19.Abdulkadir Parmak, Marc Kibong Mbamba'ya orta alanda yaptığı sert müdahale sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
17.Ceza sahası dışı sol çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Abdulkadir Parmak kaleyi düşünüyor ve şutunu gönderiyor bu top farklı şekilde dışarı çıkıyor.
14. Denizlispor 1- Trabzonspor 0
14.GOOOLL!! Anthony Nwakaeme'nin yaptığı geri pas hatasında araya giren Oscar Estupinan topu kontrol ediyor ve yay önünden kaleye şutunu gönderiyor ve topu ağlarla buluşturuyor. Yukatel Denizlispor, Oscar Estupinan'ın golüyle skoru 1-0'a taşıyor.Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın