ÇETİN'NİN AÇIKLAMASINA KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI'NDAN DESTEK

HABER: İBRAHİM GÜLER

Koronavirüsü nedeniyle liglerin ertelenmesinin ardından ekonomik anlamda sıkıntıya giren spor kulüplerine bir darbede geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluştan gelmişti. Yayıncı kuruluş TFF'ye yaptığı müracaat ile spor kulüplerine ödeyeceği parayı durdurduğunu duyurmuştu.

Yayıncı kuruluşun bu açıklaması ilk tepki Yukatel Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin'den gelmişti. Çetin, yayıncı kuruluşun fırsatçılık yaptığını belirterek, yayıncı kuruluşun oynanan 3 maçın parasını ödemediğini ifade ederek, yetkilileri göreve davet etmişti. Çetin'nin bu açıklamasının ardından Kulüpler Birliği Vakfı, Çetin'nin sözlere destek verdi ve yayıncı kuruluşun bu zor günde spor kulüplerinin yanında olması gerektiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada geçtiğimiz yıl spor kulüplerinin yayıncı kuruluşa indirim yaptığı hatırlatarak, vefa sırasının yayıncı kuruluşta olduğunu belirtti. Mart ayında 3 hafta oynana maçların parasının ödenmesi gerektiğinin ifade edildiği açıklamada, yaşanan durumun spor kulüpleri açısından endişe ve hayat kırıklığına neden olduğu belirtildi.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın