DENİZLİSPOR'DAN STACKHOWİAK'A CEVAP

Yukatel Denizlispor'dan alacakları nedeniyle sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Kaleci Adam Stackhowiak'in açıklamalarına Denizlispor Kulubü yaptığı açıklama ile cevap verdi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Adam Stackhowiak'ın açıklamalarının üzücü olduğunu ifade edilerek, söylenen alacakların doğru olmadığı belirtildi.

İŞTE O AÇIKLAMA
Geçen hafta içerisinde sözleşmesini tek taraflı feshederek kulübümüzden ayrılan kaleci Adam Stackhowiak’ın açıklamalarını büyük bir üzüntüyle okuduk. İki sezondur takımımızın kalesini koruyan Adam Stackhowiak, tüm dünyanın koronavirüs salgını sebebiyle büyük sıkıntı yaşadığı bir dönemde 2 aylık alacağını alamadığını belirterek sözleşmesini tek taraflı feshetmiştir. Fesih kararından sonra bazı medya organlarına yaptığı “Geçen sezon da 6 aylık alacağımı alamadım” açıklaması asılsızdır. Geçen sezon belli dönemlerde futbolculara ödeme sıkıntısı yaşandığı doğrudur ancak bu ödemeler daha sonra yapılmıştır. Bunu yanı sıra, oyuncularla yapılan görüşmeler sonucunda mümkün olduğu kadar yüksek prim verilerek bu mağduriyetleri en aza indirilmeye çalışılmıştır.

Adam Stackhowiak’ın açıklamaları; geçen sezon 6, bu sezon da 3 olmak üzere toplam 9 ay alacaklı olduğu gibi bir sonuç ortaya çıkarmış, bu da yanlış anlaşılmaları gündeme getirmiştir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Adam Stackhowiak’ın Ocak ayından 3 bin Euro, Şubat ve Mart ayı alacağı bulunmaktadır. Mart ayının büyük kısmında da maçların oynanmadığı göz önüne alındığında durum daha net ortaya çıkacaktır. Geçen sezonun şampiyonluk primi alacağı tamamen ödenen oyuncu, sezon bitmemiş olmasına rağmen 25 maç oynaması halinde sözleşme gereği ödenecek bonusu da istemiştir.

Yukatel Denizlispor Kulübü olarak bir futbolcuyla bu şekilde polemiklere girme arzusu ve isteği içinde olmadığımız bilinmelidir. Ancak, doğruların da kamuoyu ve taraftarlarımız tarafından bilinmesinde yarar görüyoruz. Bugüne kadar şeffaf yönetim konusunda taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Şu da bilinmelidir ki; kimse bu kulübün üstünde değildir. Bu zor dönemde kulübümüzü, hocalarını, birlikte kader birliği yaptığı arkadaşlarını bir iki aylık alacağı gecikti diye yüz üstü bırakıp giden futbolcuların bu kulüpte işi olmamıştır, olmayacaktır da.
Kamuoyunun bilgisine sunarız…


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın