LİGE HAZIR HALE GELECEĞİZ

Teknik Direktör Bülent Uygun, çalışma dönemi en iyi şekilde tamamlayarak lige kadar hazır hale geleceklerini söyledi. Pandemi sebebiyle liglerin ertelenmesinin ardından yaklaşık 40 günlük süreden sonra 27 Nisan tarihinde çalışmalara başlayan Denizlispor, lig hazırlıklarını sürdürüyor. Yaklaşık 20 gündür hazırlıklarını Haluk Ulusoy Tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun nezaretinde günde tek antrenmanla sürdüren takımımız, güç depolamaya devam ediyor. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan teknik direktör Bülent Uygun, “27 Nisan tarihinde toplanarak çalışmalara yeniden başladık. Önce Covid-19 testinden geçtik. Testlerin negatif çıkması bizi sevindirdi. Ardından Yo-Yo Testi yapıldı. Nabız aralıklarının geri gittiğini gördük. Buna göre çalışma programı uygulamaya başladık. Futbolcularımızın yaklaşık yüzde 80’i oruçlu olduğu için şu anda futbola özgü idman yapamıyoruz. Evde kaldıkları süre içerisinde vücut endekslerini yavaşlatmak ve performans düşüklüğünü engellemek için evde yapılması gereken çalışmalar da yaptırmıştık” dedi.

Böyle dönemlerde her takımın en az 4-6 haftalık zamana ihtiyacı olduğunu kaydeden teknik direktör Bülent Uygun, “Uzun süre idman yapılmadığında kas, bağ doku yaralanmaları ortaya çıkar. Önemli sakatlıklar yaşanır. Geride kalan dönemde kuvvet, V02 Max kapasite artırımı ile birlikte özellikle sporcuların psikolojine yönelik antrenmanlar yaptık. Bu konuda Pamukkale Üniversitesi’nden Doç.Dr. Rıdvan Ekmekçi ve Doç.Dr.Ahmet Ağbuğa hocalarımızdan büyük destek aldık. Ağırlık, direnç, pliometrik ve sürat antrenmanları yaptık. Bu dönemi en iyi şekilde tamamlayarak lig başlayana kadar hazır hale geleceğiz” dedi.

Futbolcuların psikolojik olarak gelecek kaygısı yaşasalar da futbolun onlar için aşk, tutku ve yaşam felsefesi olduğunu belirten Uygun, “Oyuncularımın çalışmasından, istek ve arzularından memnunum” dedi.

Diğer yandan Denizlispor iki günlük iznin ardından Pazartesi günü yeniden topbaşı yapacak.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın